SME

Prezident Kiska vymenoval novú Ficovu vládu (minúta po minúte)

Ustanovujúca schôdza parlamentu je ukončená. Funkcii sa ujali aj členovia novej vlády.

Politické dianie sme sledovali minútu po minúte:

21:34 Dnešnú minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

20:34 Všetci členovia vlády si od prezidenta prezbrali menovací dekrét, v prezidentskom paláci znie slovenská hymna. Členom vlády sa prihovára Prezident Andrej Kiska. "Preto ste vládou, ktorá musí dosiahnuť významné výsledky v mnohých oblastiach," hovorí Kiska. Vláde aj Slovensku želá, aby opadli negatívne emócie, želá jej výsledky, ktoré ľudia pocítia v každodennom živote a neobracali sa smerom k rôznym extrémom.

Ako prezident Kiska sľubuje, že sa postaví za všetky dobré návrhy, ktoré prídu. Slovo dostal aj predseda vlády Robert Fico. Slovensko podľa neho potrebuje stabilnú vládu aj vo svetle včerajších teroristických útokov v Bruseli. Stabilná vlády podľa neho je to jediné čo naša krajina potrebuje. Nijaká iná možnosť tu podľa neho nebola.

SkryťVypnúť reklamu

20:19 Prezident Kiska postupne vymenúva jednotlivých ministrov tretej Ficovej vlády novej koalície Smer, SNS, Most-Híd a Sieť. Podľa koaličných dohôd patrí osem postov víťaznej strane Smer, tri posty v kabinete patria Slovenskej národnej strane, dve kreslá Mostu-Híd a jedno pripadlo strane Sieť.

Vo funkcii ministra vnútra ostáva Robert Kaliňák, ktorý je zároveň podpredsedom vlády SR, ministrom financií sa opätovne stal Peter Kažimír, post ministra zahraničných vecí aj tentokrát pripadol Miroslavovi Lajčákovi. Ministrom práce sa stal opäť Ján Richter a ministrom kultúry ostal Marek Maďarič. Doterajší minister životného prostredia Peter Žiga si presadol na stoličku ministra hospodárstva. Funkcia podpredsedu vlády pre investície pripadla doterajšiemu šéfovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu. Rezortu zdravotníctva, ktorý pripadol Smeru, šéfuje Tomáš Drucker.

SkryťVypnúť reklamu

Druhá najsilnejšia koaličná strana SNS má vo vláde ministra obrany, doterajšieho zástupcu náčelníka generálneho štábu, Petra Gajdoša. Ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa stala bývalá generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Gabriela Matečná a rezort školstva povedie profesor Peter Plavčan. Most-Híd vo vláde zastúpi ako podpredsedníčka vlády a ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská a minister životného prostredia László Solymos. Sieť má v kabinete jedného zástupcu. Ministrom dopravy je Roman Brecely.

19:46 Prezident Andrej Kiska prijal z rúk Roberta Fica demisiu doterajšej jednofarebnej vlády. Kiska vzápätí vymenoval predsedu Smeru do čela novej vlády. Nový premiér odovzdal prezidentovi návrh na jej vymenovanie. Ministrov hlava štátu ustanoví po krátkej prestávke. Fico si menovací dekrét prebral z rúk hlavy štátu po tretí raz.

SkryťVypnúť reklamu

19:33 Robert Fico už prišiel do prezidentského paláca.

19:05 Okolo pol ôsmej by mala Ficova jednofarebná vláda podať demisiu v prezidentskom paláci. 

18:50 Poslanci zvolili predsedov osobitných kontrolných výborov Národnej rady Slovenskej republiky a predsedu výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu.Poslanci zvolili predsedov osobitných kontrolných výborov Národnej rady Slovenskej republiky a predsedu výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu. 

 (zdroj: SME/MM)(zdroj: SME/MM)

17:52 Spor o výbory sa bude riešiť na najbližšej schôdzi parlamentu, ktorej termín zatiaľ nie je známy. Dohodli sa na tom  členovia poslaneckého grémia.

"Na najbližšom rokovaní sa prerokuje zaradenie poslancov do výborov tak, aby sa dosiahla funkčnosť parlamentu. Bude sa hľadať cesta a vôľa k tomu, aby sa situácia doriešila," uistil predseda parlamentu Andrej Danko . Opozícia tento prísľub ocenila.

SkryťVypnúť reklamu

16:49 Slovo si vzal predseda parlamentu Andrej Danko a navrhol zvolať poslanecké grémium, aby sa situácia vyriešila.  "Každý poslanec je zvolený za nejakú stranu. Ak by malo prísť na rokovanie 150 poslancov a každý by mal svoju požiadavku, nezložili by sme parlament. Sú tu nejaké mechanizmy," upozornil Danko, ktorý však chce situáciu vyriešiť k spokojnosti a preto zvolal grémium. Rokovanie je prerušené. Spor koalície a opozície o výbory rieši poslanecké grémium.  

16:40  Miroslav Beblavý aj Zsolt Simon (nezaradený) boli proti ich vôli zaradení do zahraničného výboru. Obdobný problém má aj Simona Petrík, ktorá chce byť presunutá do ľudskoprávneho výboru. 

 "Ja som sa nikdy neštítil žiadnej práce. Ale v strane Sieť som bol zodpovedný za program v oblasti verejných financií, preto vnímam ako povinnosť voči svojim voličom zaoberať sa témami, za ktoré ma sem zvolili. Preto navrhujem, aby som bol zaradený do výboru pre financie a rozpočet," povedal Beblavý. S podporou v pléne postupne oslovil viacerých parlamentných kolegov, s ktorými v minulosti spolupracoval.  

SkryťVypnúť reklamu

Procházka tvrdí, že návrh Beblavého podporí, ale dodáva, že koalícia nemôže v takomto výbore stratiť väčšinu. "Ak sa opozícia dohodne, podporím to," uistil. Beblavý ho však upozornil, že aktuálny návrh je v tomto výbore 7:5 v prospech koalície, a keď sa tam presunie on, bude 7:6, takže koalícia o väčšinu nepríde.

Prečítajte si tiež: Danko chce vniesť do parlamentu kultúru a slušné správanie Čítajte 

16:20   Koalícia nerešpektuje podľa Daniela Lipšica výsledok volieb a vo Výbore pre obranu a bezpečnosť si chce zabezpečiť superväčšinu. Poslanec upozornil, že koalícia má 81 poslancov a opozícia 69. "Teda pomer hlasov vo výboroch je 8:7 či 7:6. Je zarážajúce, že pri niektorých kľúčových výboroch tento pomer rešpektovaný nie je. Takéto rozloženie výborov tu bolo za vlády Vladimíra Mečiara. V brannobezpečnostnom výbore bol doteraz pomer hlasov koalície a opozície 7:6, teraz to má byť 7:5, pritom koalícia má menej hlasov ako v minulom volebnom období. Tento výbor bude kľúčový na to, aby sa na ňom rokovalo o rôznych kauzách a korupcii, a zrejme bude výbor potrebné zvolávať často," povedal Lipšic.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa jeho slov koaličné strany od začiatku verbálne deklarujú ochotu, aby opozícia mohla čo najviac kontrolovať. "Hlasovanie o rozdelení poslancov do výborov teda bude lakmusovým papierikom o tom, ako koalícia drží svoje slovo. Nepovažujem za náhodu, že koalícia chce mať v tomto výbore superväčšinu, ktorá nezodpovedá pomerom rozloženia síl v pléne. Je to neakceptovateľné," zdôraznil Lipšic a navrhol, aby sa pomer síl v tomto výbore vrátil na úroveň 7:6.

Jeho kritiku podporil aj podpredseda SaS Ľubomír Galko či šéf poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA Richard Vašečka. Podľa šéfa OĽaNO-NOVA Igora Matoviča majú koaličné strany Most-Híd a Sieť podporou Lipšicovej zmeny možnosť urobiť prvé protikorupčné opatrenie v praxi. "Ukáže sa, ktorou cestou sa vydáte," odkázal.

SkryťVypnúť reklamu

16:00 Poslanci postupne volia predsedov a členov parlamentných výborov. 

15:39  Martin Glváč sa neobáva o svoj život v súvislosti s tým, že poslanec Krupa priniesol do parlamentu zbraň.

"Je tu zákaz nosiť zbrane, má to tak zostať. To by sme boli na pokraji všetkého, keby sme sa obávali o svoj život v parlamente," povedal Glváč s tým, že daný poslanec pred vstupom do parlamentu zbraň odovzdal.

Exminister obrany je po novom aj predsedom klubu Smeru. Nahradil Janu Laššákovú, ktorá sa preslávila svojím palcom. Ním signalizovala kolegom, ako majú hlasovať. Signalizovať hlasovanie bude aj Glváč. Pripomína, že to robia všetky strany. "Každý klub sa takto dorozumieva," uzavrel.

15:16  Andrej Hrnčiar (Sieť) chce zachovať kultúru v parlamente, obrusovať hrany a zachovať pokoj v snemovni. 

SkryťVypnúť reklamu

"Som veľmi rád, že som neprešiel len koaličnou väčšinou, ale že ma volili aj kolegovia z opozície. To je pre mňa výzva, aby sme všetci pôsobili tak, aby sme sa nemuseli v národnej rade hanbiť pred ľuďmi, ktorí nám dali svoj hlas," uviedol pre TASR Hrnčiar.

Pokiaľ ide o zbrane, chce hovoriť o riešení. Zatiaľ však nevie, aké by malo byť.

14:36 Lucia Nicholsonová (SaS) nemá vo funkcii veľké plány, chce však dosiahnuť, aby v snemovni nedochádzalo k nejakým excesom. Zároveň sa bude usilovať o to, aby v parlamente neboli zbrane. Tie nosia poslanci za ĽSNS.

"Vystrašila ma zbraň v parlamente. Mne je jedno, že to má niekto v legálnej držbe, ale ja sa necítim komfortne, keď mám sedieť v sále s niekým, kto môže mať kvér pri sebe. V tej sále dochádza k rôznym emóciám. Nechcem nikomu krivdiť, možno je to psychicky stabilný človek, ale možno aj nie. Nepáči sa mi to, zbrane nepatria do parlamentu. Ako podpredsedníčka to bude riešiť," povedala Nicholsonová, podľa ktorej nie je v poriadku, aby poslanci nosili do parlamentu zbraň.

SkryťVypnúť reklamu

Na nové zloženie parlamentu si bude musieť zvyknúť, ale teší ju, že sa do snemovne dostalo viac ľudí, ktorí zrejme budú chcieť prejaviť svoj názor. Teší ju aj účasť žien, ktoré podľa nej vyzerajú, že nebudú len ticho sedieť. Nicholsonová však bude rada, keď v pléne nebude dochádzať k excesom. "Je v poriadku, keď poslanci hovoria, pokojne nech sú v tom aj emócie, ja som priateľom emócií. Ale aj tie emócie sa môžu krotiť a nemusíme blokovať ten kecpult a nemusí tam dochádzať k extrémnym situáciám. A keď toto budem schopná zvládnuť, tak potom si zagratulujem," uzavrela.

14:22 Na tajnej voľbe podpredsedov parlamentu bolo prítomných 150 poslancov. Za Bélu Bugára hlasovalo 114 poslancov, za Martina Glváča hlasovalo 117 poslancov, za Andreja Hrnčiara 110 poslancov a za Luciu Nicholsonovú hlasovalo 105 poslancov. 

SkryťVypnúť reklamu

13:25 Poslanci začali tajnou voľbou hlasovať o podpredsedoch parlamentu. Navrhnutí sú Béla Bugár (Most-Híd), Martin Glváč (Smer), Andrej Hrnčiar (Sieť) a Lucia Nicholsonová (SaS).

13:27 Národná rada bude mať štyroch podpredsedov ako doteraz. Rozhodli o tom poslanci hlasovaním. Marian Kotleba navrhoval zníženie počtu na troch.

Poslanci koalície aj opozície Kotlebovi pripomenuli, že na rokovaniach o prerozdelení postov v parlamente súhlasil s tým, aby boli štyria podpredsedovia parlamentu. Martin Poliačik (SaS) to považuje len za populistické gesto. Reálna úspora by bola malá až nijaká a zasadnutie parlamentu musí stále niekto riadiť

13:11 Nový predseda parlamentu Andrej Danko sa prihovoril poslancom a občanom. Danko v príhovore povedal, že cíti obrovskú zodpovednosť, ktorá ho čaká pri výkone tejto funkcie. "Žijeme v dobe, kedy nás čaká boj o zachovanie štátnosti, o získanie pozície Slovenska v EÚ. Ja som vždy chcel byť v politike ten, kto nepresadzuje xenofóbiu a rasizmus. Chcem hľadať dobro. Po včerajšku som si uvedomil, aké nebezpečné je používať zbrane, riešiť problémy násilím a hrať na najnižšie pudy a emócie," povedal Danko.

SkryťVypnúť reklamu

Preto chce, aby poslanci v parlamente používali ako zbraň len slovo. "Nemala by tu byť exhibícia. Jediným prostriedkom tu v parlamente a jedinou zbraňou je slovo. Poslanci by mali dostať tie najlepšie slová do zákonov. Tu by sme mali tvoriť systém. Základom je, aby naša politika bola v súlade s ľudskými právami," uviedol.

Danko za tri najvážnejšie slová označil ďakujem, prepáčte a prosím.

S funkciou predsedu parlamentu sa zase rozlúčil Pellegrini. "Bolo mi cťou stáť na čele tohto orgánu. Všetkým želám len to dobré a veľa síl na riešenie problémov, pred ktorými budeme stáť," dodal. 

Prečítajte si tiež: Pozrite si kompletné zloženie tretej Ficovej vlády Čítajte 

13:04 Zo 146 platných hlasovacích lístkov hlasovalo za Andreja Danka 112 poslancov, na zvolenie ich potreboval minimálne 76. Danko, ktorý sa stal druhým najvyšším ústavným činiteľom, vo funkcii šéfa parlamentu nahradil Pellegriniho.

SkryťVypnúť reklamu

12:30 Voľba šéfa parlamentu je ukončená, výsledky nebudú vyhlásené skôr ako o 13:00 hod.

12:16 Zákonodarcovia pristúpili k voľbe predsedu parlamentu. Jediným kandidátom na túto funkciu je predseda SNS Andrej Danko. Hlasovanie je tajné. 

12:07 Strany vytvorili poslanecké kluby. V parlamente tak bude pôsobiť sedem klubov, čo plénum zobralo na vedomie.

Najsilnejší klub, s počtom členov 49, bude mať Smer a jeho predsedom je Martin Glváč. Druhý najpočetnejší klub má opozičná SaS (21 poslancov), na čele klubu je Martin Poliačik.

 Nasledujú OĽaNO-NOVA (19) s predsedom klubu Richardom Vašečkom, SNS (15) so šéfom klubu Tiborom Bernaťákom, klubu ĽSNS (14) predsedá Marian Kotleta, klubu Sme rodina (11) Boris Kollár a klubu Mostu-Híd (10) Gábor Gál.  Poslanci Siete tak budú evidovaní ako nezaradení.

SkryťVypnúť reklamu

12:05 Poslanci za Sieť budú v parlamente pôsobiť ako nezaradení. Na zriadenie vlastného klubu totiž nemajú dosť poslancov. Treba ich aspoň osem, Sieť ich má sedem. Do klubu Mosta-Híd nevstúpili, ani to neplánujú. Povedal to predseda strany Radoslav Procházka. 

"Nemáme zatiaľ žiadny úmysel vstupovať do iného klubu. Budeme fungovať ako poslanci za Sieť, ktorí nebudú v tejto chvíli organizovaní v poslaneckom klube," uviedol Procházka.

Nevylúčil, že by podporil zmenu zákona, ktorá by znížila počet poslancov potrebných pre vznik klubu z ôsmich napríklad na šesť. Ale zníženie kvóra by nesmelo byť jedinou zmenou.

"Nemyslím si, že je dobré meniť zákony šité na mieru konkrétnej personálnej potrebe," zdôraznil s tým, že ak by v novele boli iné vecné argumenty, ktoré nebudú súvisieť len s počtom poslancov za Sieť, tak je podpora možná.

SkryťVypnúť reklamu

11:54 Mandátový výbor overil platnosť voľby nových poslancov, oznámil predseda výboru Richard Raši. 

11:15 Po zvolení ďalších členov výborov dosluhujúci predseda parlamentu Pellegrini rokovanie prerušil, aby mohol zasadnúť mandátový a imunitný výbor. Jeho prvou úlohou je preveriť platnosť poslaneckých mandátov.

Po prestávke zákonodarný zbor pristúpi k tajnej voľbe predsedu parlamentu.

11:13 Predseda Siete Radoslav Procházka na otázku, či sa bude pýtať premiéra Roberta Fica na to, či bol v byte na Vazovovej ulici povedal, aby sa ho na to pýtali novinári. Zopakoval, že navrhol posilniť vyšetrovací a prokurátorský tím, ktorý by zabezpečil vyšetrenie kauzy Gorila.

11:09 Za predsedu Mandátového a imunitného výboru bol v tajnom hlasovaní zvolený  Richard Raši (Smer) a za predsedu Výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Martin Poliačik (SaS). Nasleduje ďalšia voľba členov výborov.

11:07  Sieť by sa podľa prieskumu opäť nedostala do parlamentu. Čítajte viac. 

Prieskum FOCUS za marec 2016

Prieskum preferencií politických strán bol uskutočnený v období od 11.3.2016 do 16.3.2016 na vzorke 1023 respondentov.

Do parlamentu postupujú len strany, ktoré získajú aspoň 5 percent hlasov
Najnovšie preferencie nájdete na volby.sme.sk

10:59 Daniela Lipšica z OĽaNO-Nova fascinuje, že noví koaliční partneri, ktorí mali skúsenosť s osemročnou vládou Smeru dovolili, aby obsadili kľúčové ministerstvá. "Tvrdia, že majú skvelý protikorupčný program, no myslím si, že ho nemajú skvelý a nie je to ani podstatné. Podstatné je, akí sú kľúčoví ľudia v orgánoch činných v trestnom konaní a tí sú rovnakí," povedal Lipšic. Spoluprácu s poslancami za Ľudovú stranu Naše Slovensko si zatiaľ predstaviť nevie. "Uvidíme ako budú fungovať vo výboroch," hovorí. Dodal však, že sú tam aj ľudia, s ktorými sa dá spolupracovať a nemajú fašistické názory. "Napríklad pán poslanec Binder, ktorého poznám ešte z času, keď bol v KDH," povedal s tým, že nevie z akých dôvodov kandidoval za Kotlebovu stranu.   

10:31 Poslanci pristúpili k tajnej voľbe predsedu Mandátového a imunitného výboru a predsedu Výboru pre nezlučiteľnosť funkcií.  

10:24 Poslanci schválili tretí bod programu - volebný poriadok.  

10:19 Skladanie sľubov prebehlo bez komplikácií, výhradu nemal nikto. Peter Pellegrini vyhlásil krátku prestávku. 

10:06 Všetci zvolení poslanci už zložili sľub. Nasledujú náhradníci na neuplatňované a zaniknuté mandáty. 

10:04 Náhradný poslanec za Kotlebu stranu Milan Mazurek v sále nie je. Spolu s ním chýba aj náhradníčka za SaS Jana Cigániková.

Prečítajte si tiež: Obžalovaného poslanca ĽSNS Medveckého nahradí obdivovateľ Hitlera Čítajte 

9:34 Národná rada sa v najbližších týždňoch stane súčasťou Google Cultural Institute. Budovu parlamentu si tak môžete prezrieť aj virtuálne. Spolu s Bratislavským hradom sa pripojí k svetoznámym miestam, ako sú zámky vo Versailles alebo Biely dom, ktoré sprístupnili svoje priestory a umelecké objekty online, formou digitálnej exhibície.

9:14 Poslanec Ľudovej strany Naše Slovensko Peter Krupa, ktorý v pondelok prišiel do parlamentu zo zbraňou, na novinárske otázky, či s ňou prišiel aj dnes, neodpovedal.

9:08 Prvým bodom programu je zloženie poslaneckého sľubu. Ako prvý tento akt vykonal Peter Pellegrini. Keďže Pellegrini bol ako predseda parlamentu znovuzvolený za poslanca, sľub zložil do rúk končiacej podpredsedníčky parlamentu Jany Laššákovej.

Po ňom nasledovali Laššáková a ďalší dosluhujúci podpredsedovia parlamentu Miroslav Číž (Smer) a Erika Jurinová (OĽaNO-NOVA). Ako ďalší skladali sľub členovia končiacej vlády Smeru, ktorí boli zvolení za poslancov a postupne ďalší členovia 150-členného zákonodarného zboru.

Na tento ústavný akt sa prizerá premiér Fico a členovia jeho kabinetu. Na otvorení schôdze nie je prítomný prezident Kiska. 

Všetci počas slávnostného aktu stoja, poslancov postupne vyvoláva Jana Laššáková. 

9:07  Poslanec Ondrej Dostál (SaS ) a Viera Dubačová (OĽaNO) prišli do parlamentu s odznakom  židovskej hviezdy.

"Dnes je 83 rokov od okamihu, keď sa Adolf Hitler chopil moci a stal sa diktátorom," vysvetlil Dostál. Zmocňovací zákon z roku 1933 umožnil vláde bez súhlasu parlamentu schvaľovať zákony, čím sa Nemecko stalo diktatúrou. "Je príznačné, že presne 83 rokov potom sa do slovenského parlamentu dostali fašisti," dodal.

 Poslanec za Ľudovú stranu Naše Slovensko Milan Uhrík považuje hviezdu u poslancov za cirkus. "Je to cirkus, nedôstojné tohto miesta," reagoval pre TASR a zároveň sa pýta, čo s tým má ĽSNS.

Označenie fašisti odmietol. "My sa za fašistov vonkoncom nepovažujeme," vyhlásil. Členovia ĽSNS sa podľa neho považujú za normálnych slušných ľudí, ktorí chcú, aby zákony platili pre všetkých rovnako.

Potvrdil, že poslanci za ĽSNS nosia po vonku zbrane, pri vstupe do parlamentu ich odkladajú. Budú v tom aj pokračovať, keďže sa podľa Uhríka cítia ohrození. "My sa cítime ohrození, našich členov niekoľkokrát napadli aktivisti, feťáci," povedal s tým, že oni ľudí nenapádajú.

9:00 Novozvolení poslanci sú už rokovacej sále, prítomný je aj premiér Robert Fico. Ustanovujúca schôdza sa začala štátnou hymnou, následne si poslanci minútou ticha uctili obete teroristických útokov v Bruseli.

8:50 Pred budovou parlamentu sú rozvešané plagátiky s prečiarknutým hákovým krížom.  

8:40 Na programe 20-bodovej schôdze bude aj tajná voľba predsedu parlamentu. Stať sa ním má šéf SNS Andrej Danko, ktorý po svojom zvolení prevezme od Pellegriniho vedenie schôdze.

Tá bude pokračovať tajnou voľbou štyroch podpredsedov snemovne. Za Smer kandiduje Martin Glváč, za Most-Híd Béla Bugár, za Sieť Andrej Hrnčiar a ako zástupca opozície je nominovaná Lucia Nicholsonová (SaS).

Ďalšia tajná voľba sa bude týkať predsedov 19 parlamentných výborov. Štvorčlenná koalícia obsadí 11 kresiel, opozičným stranám SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina pripadlo spolu osem predsedníckych pozícií. Opozičná ĽSNS nebude mať žiadneho predsedu výboru.

Po ustanovujúcej schôdzi zloží dosluhujúca jednofarebná vláda Roberta Fica do rúk prezidenta Andreja Kisku demisiu. Fico vzápätí podá hlave štátu návrh na vymenovanie novej vlády. 

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  2. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  3. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  4. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  3. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  4. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  5. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  6. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  7. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  8. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 99 896
  2. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 567
  3. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 7 096
  4. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 849
  5. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 4 866
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 4 467
  7. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy? 4 357
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 340
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

El Maestro oslavuje.

Aký plán má šéf Spartaka proti Slovanu?


Romain Arneodo (hore) a Manuel Guinard po víťazstve vo štvorhre na turnaji ATP Masters 1000 Monte Carlo 2025.

S francúzskym partnerom na turnaji štartoval vďaka voľnej karte, napokon predviedli víťaznú jazdu.


Albert Šimek
Radosť hráčov Medzilaboriec.

Medzilaborciam patrí v IV. lige Východ posledné miesto.


SkryťZatvoriť reklamu