SME

Najdôležitejšie udalosti roka 2010 na Slovensku

Najdôležitejšie udalosti na domácej politickej scéne sme pre vás zhrnuli v ročenke. Tou top udalosťou boli parlamentné voľby, v ktorých síce vyhral Smer, ale vládu nakoniec zostavovali SDKÚ, SaS, KDH a Most-Híd.

(Zdroj: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

HZDS sa do parlamentu nedostalo vôbec a SNS len veľmi tesne.

Stĺpček: Krúžok roka

Bol to rok, na ktorého začiatku sa nedalo odôvodnene predpokladať, že v jeho polovici bude na Slovensku iná vláda, než aká bola.

shootytitulka.jpgV polovici roka sa zasa nedalo predpokladať, že vláda, ktorá tak prekvapujúco vznikla, prežije svoj prvý polrok len vďaka okolnosti, že jeden z poslancov hlasujúci za kandidáta Trnku neurobí krúžok proti kandidátovi Čentéšovi.

Jeden chýbajúci krúžok neurobil nad Radičovej vládou kríž. Tak málo chýbalo, aby krajina stratila to, čo si v júni aj vďaka veľkej a neopakovateľnej zhode okolností sama dala. Šancu na iný spôsob vlastnej správy.

V prvom polroku to bol najmä hlas podobný inému hlasu, ktorý presvedčil dostatočný počet voličov, že krajina veľmi naliehavo potrebuje zmenu.

Druhý polrok ukázal, že hoci republika potrebuje zmenu z dôvodov ešte vážnejších, než o akých vedela, novej vláde sa pri uskutočňovaní zmeny nedarilo tak, ako to sama od seba očakávala.

Hoci to, čo chce dosiahnuť, by krajine určite prospelo, jej konkrétne postupy jej viac škodia, ako pomáhajú.

Novú vládnu zostavu dostala k moci zásadná kritika predchádzajúceho spôsobu vládnutia. Tá sa však ešte nepremietla do kvalitatívnej zmeny výkonu moci, ktorá by tejto kritike zodpovedala.

Radičovej vláda ešte príležitosť na skutočnú zmenu nevyužila. Ale zatiaľ ešte o svoju šancu ani neprišla. Vďaka jednému krúžku, ktorý nad ňou neurobil kríž.

Marián Leško

Fico padol, prišla Radičová

Vyhral Smer, kto s ním pôjde? písal na titulke denník SME v júni 2006. Fico vyhral a predsa končí, písalo sa v júni 2010.

Pred štyrmi rokmi trvalo desať dní, kým bolo jasné, kto bude vo vláde, pred pol rokom to bolo isté štyri hodiny po zatvorení hlasovacích miestností. Vytvoreniu pravicovej koalície pritom pár dní pred voľbami veril málokto.

Za odchodom Roberta Fica do opozície paradoxne bolo, že sa mu darilo až príliš. Stiahol k sebe príliš veľa voličov HZDS, ktoré z parlamentu vypadlo a výrazne oslabil aj SNS. Po škandáloch a podozreniach z korupcie a klientelizmu prišla za štyri roky o polovicu voličov.

Smer je populárny ako HZDS na svojom vrchole, no predseda Smeru po jednoznačnom víťazstve nemal s kým vládu zostaviť. SDKÚ, SaS, KDH aj Most ešte pred voľbami povedali, že s Ficom do koalície nepôjdu.

Po Ficovi prišla prvá vláda od februára 1948, v ktorej nie je ani jeden komunista a podporuje ju koalícia poslancov, v ktorej nie je ani jeden bývalý agent ŠtB a vôbec prvýkrát vedie vládu žena - Iveta Radičová.

Vláda vznikala rýchlo, rozdelenie niektorých miest prekvapilo. Hlavný adept na ministra financií Richard Sulík sa stal predsedom parlamentu a šéf SDKÚ a dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda ministrom zahraničných vecí.

Najvýraznejším krokom vlády sa stalo zverejňovanie zmlúv zo štátom a snaha o transparentnosť. Aj pre odmietavú reakciu verejnosti v rokoch 2002 až 2006 vypustila zo slovníka pojem reformy, hoci ich robí.

Koalícia sa nevyhla škandálom. Po kauze Hayekovcov odišiel sám z miesta štátneho tajomníka Ivan Švejna (Most-Híd). Po tom, ako sa prevalil netransparentný spôsob prideľovania bytov v bratislavskom Starom Meste, predseda KDH Ján Figeľ sľúbil, že ten svoj daruje na dobročinné účely, čo zatiaľ nespravil. Objavili sa sporné nominácie do štátnych podnikov, do funkcií na Úrade vlády sa dostali mládežníci z SDKÚ aj napriek prísľubu premiérky, že nominácie nebudú stranícke, ale odborné.

Miroslav Kern

vlada.jpg

Povodne spôsobili rekordné škody

Približne na 700 miliónov eur vyčíslila vláda škody z tohtoročných povodní. Na prelome mája a júna voda ničila najmä východné Slovensko, v auguste živel zúril na hornej Nitre a v Turci.

Len od 1. mája do 21. júna namerali hydrometeorológovia zrážky, aké by za normálnych okolností mali spadnúť za šesť až osem mesiacov.

Prvýkrát v histórii pozorovania zaznamenali opakovaný výskyt záplav súčasne vo viacerých povodiach takmer na celom území Slovenska. Novým fenoménom sú zosuvy pôdy, ktoré zničili takmer tretinu domov v Nižnej Myšli (okres Košice-okolie) a v Kapušanoch (okres Prešov).

Nová vláda chystá integrovaný manažment vodných zdrojov, povodí riek a pôdneho fondu. „Určite nepôjdeme cestou zvyšovania hrádzí a betónovania korýt," sľúbila v Košiciach v auguste premiérka Iveta Radičová.

Mikuláš Jesenský

povodne.jpg

Masaker v Devínskej Novej Vsi

Ani štyri mesiace po tragédii nie je známy motív osamelého strelca, ktorý v bratislavskej Devínskej Novej Vsi zabil sedem ľudí.

„Zatvor dvere, lebo ti odpálim hlavu," povedal 30. augusta predpoludním Ľubomír Harman susede, keď na treťom poschodí v paneláku otvorila dvere. V ruke držal samopal na športovú streľbu, on si ho upravil na streľbu dávkami. Práve vystrieľal rodinu zo susedného bytu.

Vybehol pred panelák a zabil druha jednej zo zastrelených žien. Guľka z jeho zbrane náhodne zabila ženu, ktorá vyšla na balkón. Vážne poranil aj jedného zo zasahujúcich policajtov.

Na sídlisku nastal chaos, zranených bolo 13 ľudí. Harmana vážne zranila guľka od kukláčov, ktorí na miesto prišli po 25 minútach, potom obrátil zbraň proti sebe a spáchal samovraždu.

Parlament má rozhodnúť o návrhu ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH) o sprísnení držby strelných zbraní. Minister policajné hliadky vybavil samopalmi.

Ján Krempaský

masaker.jpg

Valkov vrah uniká

Kto a prečo začiatkom novembra zavraždil právnika Ernesta Valka, polícia zatiaľ nezistila. Vrah si Valka našiel 8. novembra večer v jeho dome v Limbachu a usmrtil ho jediným výstrelom do srdca.

Na prípad polícia uvalila informačné embargo, ani jeden z pravdepodobných motívov doteraz nevylúčila. V hre sú stále Valkove rozpracované kauzy Tipos či Duckého zmenky, v ktorých ide štátu o milióny eur.

Podľa dostupných informácií sa právnik pred smrťou do telefónu sťažoval kolegyni na zápach acetónu v dome, čo ešte viac podnietilo špekulácie o spôsobe jeho popravy.

Polícia vypočula vyše 40 ľudí, niekoľko stoviek osôb kontaktovala pri preverovaní informácií, zaistila 107 stôp, ktoré dala na expertízne skúmanie.

Matúš Burčík

valko.jpg

Podozrivá nahrávka

Dva dni pred voľbami zverejnil denník SME nahrávku, na ktorej hlas podobný Robertovi Ficovi hovorí, že utajení sponzori naliali do Smeru mimo oficiálneho účtovníctva minimálne 75 miliónov korún. Hlas na zázname, ktorý zrejme vznikol v roku 2001, sa chváli, že peniaze zohnal „vlastnou hlavou". Fica obvinil z paralelného financovania aj zakladateľ strany Bohumil Hanzel.

Predseda Smeru to odmietol a nahrávku označil za podvrh. Po voľbách sa kauzou utajených sponzorov začala zaoberať polícia, ktorá chcela overiť aj pravosť podpisov na zmluve medzi podnikateľom Ľubomírom Blaškom a bývalým koordinátorom kampane Smeru Fedorom Flašíkom.

Blaško mal za 32 miliónov korún pre Smer dostať miesta pre svojich ľudí na kandidátke. Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik trestné stíhanie zastavil bez toho, žeby dal preveriť podpisy a zvukovú nahrávku.

Marek Vagovič

fico.jpg

Zabudnutá výbušnina vyšla štát draho

Médiá z celého sveta v januári zaznamenali škandál našej polície, ktorá pri cvičení nechala nič netušiacemu cestujúcemu v batožine vzorku výbušniny, a tak odletel do Írska.

Pyrotechnik na popradskom letisku pripevnil výbušninu k ruksaku Štefana Gondu, aby ju vyhľadal pes, potom však na ňu zabudol.

Kým sa polícia odhodlala chybu napraviť, Gonda už bol v Írsku, kde ho zadržali bezpečnostné zložky.

Ministerstvo ho odškodnilo, sumu prezradiť odmietlo. Po výmene vlády vyšlo najavo, že Gonda dostal od štátu 18-tisíc eur.

Minister Robert Kaliňák čelil návrhu na odvolanie, ale zotrval. Z funkcie odstúpil šéf hraničnej a cudzineckej polície Tibor Mako. Potom sa stal policajným pridelencom v Maďarsku.

Matúš Burčík

shooty.jpg

Mestá a obce nesčervenali

Po júnových parlamentných voľbách a septembrovom referende vyrazili voliči v novembri k urnám nadlho poslednýkrát.

Zvolením primátorov, starostov a miestnych poslancov si na najbližšie tri roky „občiansku povinnosť" vyčerpali. Jednoznačným víťazom komunálnych volieb sa stal Smer, ktorý samostatne získal viac ako pätinu všetkých starostov a poslancov, mnohých ďalších podporoval.

Dokázal vyhrať primátorské voľby v štyroch z ôsmich krajských miest, prvýkrát získal aj primátorov Bratislavy a Košíc. SDKÚ vo veľkých mestách pohorela.

Vyrovnanejší bol súboj koaličného a opozičného bloku. Kým Smer a SNS získali spolu 845 starostov a 6085 poslancov, štyri pravicové strany majú 647 starostov a 6510 poslancov. Volebná mapa Slovenska ostala viacfarebná aj po komunálnych voľbách.

Michal Piško

komuna.jpg

Vlastenectvo objavila aj koalícia

Vlastenecký zákon zostavy Smer - SNS - HZDS pred voľbami prekážal, po nich už nie. Vlajky v triedach a hymna na začiatku školského roka zostali. Vláda Ivety Radičovej ich nezrušila napriek tomu, že koaliční politici na jar s protestmi študentov sympatizovali.

Vlastenectvo navrhol uzákoniť minister školstva Ján Mikolaj (SNS). V školských triedach musí visieť preambula ústavy, štátna vlajka. Na začiatku vyučovania mala znieť štátna hymna.

Tvrdšiu verziu zákona nakoniec prezident Ivan Gašparovič nepodpísal potom, čo pred Prezidentským palácom protestovalo asi tisíc mladých ľudí. Novým pravidlám vyčítali, že vlastenectvo sa vynútiť nedá. Parlament neskôr prezidentovo veto prelomil a zákon zmäkčil. Napríklad hymnu si žiaci vypočujú len na začiatku školského roka.

Zákon platí od 1. septembra a ponechala ho aj súčasná koalícia. Minister školstva Eugen Jurzyca (SDKÚ) školám len sľúbil, že nebude kontrolovať, či si triedy zdobia štátnymi symbolmi.

Zuzana Petková

vlastenecrtvo.jpg

Mečiara niet. Odišiel tíško

Keď sa začiatkom roka 1990 zjavil na konkurze VPN na ministra vnútra, „revolucionárov" ohúril. Keď sa stal premiérom, ohúril väčšinu národa a Slováci stáli za ním tak, ako už za žiadnym politikom. Na vrchole slávy - v roku 1992 - dali ľudia jeho Hnutiu za demokratické Slovensko 1,15 milióna hlasov.

Keď v júni 2010 potichu odišiel proti svojej vôli do politického dôchodku, zobral so sebou stranu a zvyšných 109 480 hlasov.

Vladimíra Mečiara a jeho HZDS definitívne pochoval Robert Fico, v ktorého vláde hral tretie husle. Voliči všetky úspechy vlády spájali so Smerom a Mečiarovi zostali len škandály na ministerstve pôdohospodárstva a Štefan Harabin ako minister spravodlivosti. Nepomohlo ani to, že sa straty snažil vyvážiť kritikou Jána Slotu.

„Rozmýšľaj, ako si sa správal ku koaličným partnerom, a prečo si zostal sám," znel Mečiarov posledný odkaz Robertovi Ficovi.

Miroslav Kern

meciar.jpg

Trnka takmer položil vládu

Začiatkom novembra sa vládna koalícia prvýkrát zasekla na voľbe generálneho prokurátora. Poslanec SDKÚ Stanislav Janiš navrhol súčasného šéfa prokuratúry Dobroslava Trnku, ktorého kandidatúru predložil aj Mojmír Mamojka zo Smeru. Časť SDKÚ podporovala Jána Hrivnáka, zvyšok koalície Evu Mišíkovú. Premiérka Iveta Radičová pohrozila, že v prípade Trnkovho zvolenia podá demisiu.

V prvom kole Trnka neprešiel, v druhom mu v tajnom hlasovaní chýbal jeden hlas. A to napriek tomu, že Radičová opäť pohrozila odchodom. Trnku podporili minimálne štyria koaliční poslanci, hovorilo sa o vydieraní aj o korupcii.

Koalícia sa nakoniec dohodla na verejnej voľbe prokurátora, ktorá sa presúva na začiatok roka 2011.

Spoločným kandidátom vládnych strán bude zrejme Jozef Čentéš.

Marek Vagovič

trnka.jpg



Aká bola podľa vás hlavná udalosť roka 2010?

aradicova.jpgIveta Radičová, premiérka

Udalosťou roka boli povodne. Žiaľ, pre mnohé rodiny znamenali katastrofu. Zároveň to bolo memento, aby sa vláda snažila riziko živelných katastrof minimalizovať a bol to silný impulz na spustenie rozsiahleho protipovodňového programu.

asulik.jpgRichard Sulík, predseda parlamentu

Neposkytnutie pôžičky Grécku. Poskytnutie pomoci Grécku by bolo signálom všetkým nezodpovedným investorom, že zisky si môžu ponechať a na straty sa vždy niekto poskladá. Ďalší signál by bol vyslaný všetkým nezodpovedným vládam, že je možné krajinu beztrestne zadlžovať.

agasparovic.jpgIvan Gašparovič, prezident

Z pohľadu Slovenskej republiky a života jej občanov boli hlavnou udalosťou roka dvoje volieb - parlamentné a komunálne. V nich si vybrali ľudia cestu, ktorou budú náš štát a samospráva smerovať nasledujúce štyri roky. Mojím prianím je, aby sme na Slovensku aj naďalej mali stabilnú politickú klímu a dobré vzťahy v trojuholníku prezident - parlament - vláda, ktoré sú základným predpokladom ďalšieho pozitívneho vývoja na Slovensku.

amacejkova.jpgIvetta Macejková, predsedníčka Ústavného súdu

V mojom rebríčku kľúčových udalostí majú prvé miesto voľby. Voľby do Národnej rady, ktoré priniesli významnú zmenu v spoločnosti. Ale aj voľby do orgánov územnej samosprávy, v ktorých sa prejavil zvýšený záujem občanov o veci verejné, čo je potešiteľné. Menej potešiteľný bol ich priebeh, z ktorého vyplynulo až 132 sťažností na ich nezákonnosť na Ústavom súde.
Ivetta Macejková, predsedníčka Ústavného súdu

atrnka.jpgDobroslav Trnka, generálny prokurátor

Záchrana čilských baníkov.

abugar.jpgBéla Bugár, predseda Mosta-Híd

Parlamentné voľby a fakt, že hlas občanov, ktorí požadovali zmenu, našiel ohlas. Za hlavnú výzvu na rok 2011 považujem, aby vládna koalícia zvolená na uskutočnenie tejto zmeny obstála pri jej presadzovaní. Ja a moji kolegovia budeme na napĺňaní tohto poslania pracovať. Zodpovedne smerom ku koaličným partnerom, ale hlavne k občanom Slovenska.

aslota.jpgJán Slota, predseda SNS

Hlavnou udalosťou, hoci nie pozitívnou, je určite nástup tejto vládnej garnitúry, ktorá nám predvádza katastrofu za katastrofou, že sa občania nestačia čudovať. Navyše nám denne potvrdzujú, že je to vládna koalícia protislovenská a protieurópska. V novom roku by som občanom Slovenska želal čo najskorší príchod nových volieb, aby sa zamedzilo ďalším škodám na slovenskej štátnosti a samostatnosti, ktorú ničí kabinet predsedníčky vlády kooperáciou so štátmi, ktoré na Slovensku môžu veselo presadzovať svoje záujmy, napríklad s Maďarskom.

akubinyi.jpgPeter Kubínyi, predseda Slovenského syndikátu novinárov

Pre mňa bolo veľmi dôležité, že som dostal možnosť viesť Slovenský syndikát novinárov a rád by som zmenil jeho smerovanie, aby z neho po určitom čase bola silná profesijná novinárska organizácia.

aborec.jpgTomáš Borec, predseda Slovenskej advokátskej komory

Úspech našich futbalistov na majstrovstvách sveta. Považujem to za najvýraznejšiu udalosť, ktorá vo svete dala vedieť o Slovensku.

amicieta.jpgKarol Mičieta, rektor Univerzity Komenského

Najviac na mňa dopadla ekologická katastrofa v Mexickom zálive so všetkými následkami a nadregionálnymi a globálnymi dosahmi, ktoré si ako profesionál uvedomujem. Môže mať ťažko modelovateľné dosahy, ktoré môžu mať environmentálne dôsledky aj na našu krajinu.

aftacnik.jpgMilan Ftáčnik, primátor Bratislavy

Politicky boli pre mňa hlavnou udalosťou roku parlamentné voľby a viac osobne to boli komunálne voľby.

arasi.jpgRichard Raši, primátor Košíc

Vzhľadom na veľké ľudské tragédie a obrovské materiálne škody, ktoré spôsobili, považujem za hlavnú a, žiaľ, aj najnegatívnejšiu udalosť roka 2010 ničivé povodne. Je mi veľmi ľúto všetkých ľudí, ktorí prišli o svojich blízkych, ocitli sa bez strechy nad hlavou, alebo prišli takmer o všetko. Veľmi si prajem, aby Slovensko už takúto pohromu nikdy nezažilo.

afigel.jpgJán Figeľ, predseda KDH

Politicky boli najväčšou udalosťou parlamentné voľby, pretože sa nám podarila celková zmena vývoja Slovenska, o ktorú sme sa snažili. Ale hlboko ma zasiahla vražda Ernesta Valka. Akoby nás vrátila do atmosféry obdobia únosu Michala Kováča mladšieho a vraždy Róberta Remiáša. Verím, že toto sa už nevráti a polícia celú vec riadne vyšetrí. Slovensko potrebuje posilniť spravodlivosť a zákonnosť.

ameciar.jpgVladimír Mečiar, predseda HZDS

Voľby 2010 majú len lokálny význam. To, čo hýbe svetom, najmä jeho západnou časťou, je kríza, ktorá sa rozrastá ako rakovina.

akresak.JPGPeter Kresák, ústavný právnik

Bolo veľa silných vecí, ktoré nami otriasli. Veľkou udalosťou je nezmyselná vražda Ernesta Valka. Silnou správou je aj vyliečenie chorého s HIV. Najväčší prelom však znamenali informácie, ktoré zverejňuje WikiLeaks. Bežní ľudia sa tak majú prvýkrát možnosť dozvedieť o zákulisiach svetovej politiky. Zatiaľ však nie je jasné, či to bude dobre, alebo zle, keďže sa zverejnili aj informácie, ktoré môžu ohroziť bezpečnosť.

Udalosti roka

Január
Slovensko prijalo troch väzňov z Guantánama.
Robert Fico obvinil SDKÚ z nečistého financovania, Mikuláš Dzurinda po týždni odstúpil z kandidátky.

Február
Vyššie platy špeciálnych sudcov uznali súdy za diskrimináciu.
Premiér Fico označil prasaciu chrípku za hru farmaceutických firiem.
Volebnou líderkou SDKÚ sa stala Iveta Radičová.

Marec
Ministra výstavby Igora Štefanova (SNS) premiér odvolal pre nástenkový tender.
Štátni ochrankári zarábali na benzíne. Jozefa Žaťka, ktorý to oznámil, šikanovali. Riaditeľa odvolal až Daniel Lipšic (KDH) v zime.

Apríl
Ruský prezident Dmitrij Medvedev navštívil Slovensko.
Ministerstvo
kultúry hrozí trestom ochotníkom z Klasova za básničku v maďarčine.
Slovensko vyhostilo do Alžírska Mustafu Labsího.

Máj
Známy Štefana Harabina Baki Sadiki je na úteku.
V košickej zoo uhynul už deviaty tučniak.
Prvý pochod za práva homosexuálov napadli neonacisti.
Parlament prijal zákon proti maďarskému dvojakému občianstvu.
V Považskej Bystrici otvorili diaľnicu ponad mesto.

Jún
Na Bratislavskom hrade odhalili sochu Svätopluka s gardistickým dvojkrížom.
Denník SME otvoril prípad prijímania študentov na právo Univerzity Komenského.

Júl
Viktor Orbán po odmietaní Roberta Fica prijal novú premiérku Ivetu Radičovú.

August
Pre premiéra Fica rekonštruovali luxusnú vilu za štyri milióny eur.
Obyvatelia Michaloviec postavili múr proti Rómom.

September
Vypukla kauza hayekovci, v októbri z vlády odišiel štátny tajomník Ivan Švejna (Most).
Referendum SaS bolo neplatné, prišlo málo ľudí.
Oslobodili exstarostu bratislavskej Rače Pavla Bielika (KDH) obžalovaného z korupcie.

Október
Nórsky kráľovský pár prišiel na Slovensko.

November
Minister kultúry Daniel Krajcer (SaS) mení tlačový zákon, právo na odpoveď zostáva.
Parlament schválil zákon o zlúčení STV a rozhlasu.

December
Špeciálny prokurátor zastavil stíhanie v kauze financovania Smeru.
SDKÚ
si za pokladníka opäť zvolila Igora Kuceja.
Vyšetrovateľ odmietol kauzu financovania SDKÚ.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu
  2. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  3. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  4. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  5. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  6. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  7. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  8. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  1. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  2. E-recept, evolúcia v zdravotnej starostlivosti
  3. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  4. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  5. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  6. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  8. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 29 752
  2. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 17 415
  3. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 543
  4. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 907
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 10 257
  6. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 084
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 837
  8. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe 5 774
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers: ONLINE prenos zo zápasu základnej časti NHL. Hrá aj Juraj Slafkovský.

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu zámorskej NHL: Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers.


Tomáš Záborský a František Gajdoš v zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipos extraligy medzi HK Poprad - HK Nitra.

Pozrite si prehľad športových udalostí v piatok 29. marca. Aký je program dňa?


Viliam Čacho.

Vypočujte si piatkovú časť denného športového podcastu portálu Sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa udialo v športovom svete.


Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka v zápase proti Nórsku.

Futbalisti odohrali prvé zápasy v príprave na EURO.


SkryťZatvoriť reklamu