nitívnej podobe by sa mali následne na spoločnom rokovaní dohodnúť všetci členovia komisie. Agentúru SITA o tom informoval predseda komisie Alexej Ivanko, ktorý sa chce kvôli tomu stretnúť aj s predsedom parlamentu Pavlom Hrušovským. Ivanko konštatoval, že sa zatiaľ nestretol s negatívnym názorom na navrhované zmeny. Novelu sa snažili podľa neho pripraviť na základe doterajších skúseností tak, aby pomohla zefektívniť prácu zákonodarného zboru.
Pracovná verzia novely rokovacieho poriadku okrem iného obsahuje návrh na zriadenie Výboru NR SR pre Európsku úniu, v ktorom by strany mali mať pomerné zastúpenie. Výbor by slovenským zástupcom v európskych inštitúciách pripravoval odporúčania a stanoviská k chystaným euronormám a smerniciam. Ak by poslanci schválili navrhované zmeny, tak by plénum rokovalo počas schôdzí od utorka do štvrtka. V utorok by sa začínalo rokovať o 10:00, ostatné dni, tak ako doteraz, od 9:00. Ak by sa poslanci nerozhodli inak, rokovali by do 19:00. Pracovná verzia rokovacie poriadku obsahuje aj návrh na presne stanovené hodiny hlasovania. O prerokovaných bodoch by mali poslanci rozhodovať o 11:00 a 17:00. Zmeny sa navrhujú aj pri zisťovaní účasti poslancov na rokovaní. Doterajší systém podpisovania sa do prezenčnej listiny by mala nahradiť prezentácia hlasovaním.
Iné pravidlá sa navrhujú aj pri prerokúvaní návrhov zákonov v skrátenom legislatívnom konaní. V súčasnosti sa často kritizuje zneužívanie tohto inštitútu. Navrhuje sa preto zaviesť inštitút legislatívnej núdze, o ktorej vyhlásení by rozhodoval predseda parlamentu. Poslanci by na schôdzi ešte mohli posúdiť či podmienky na vyhlásenie stavu legislatívnej núdze trvajú. Sprísňujú sa pri tom aj podmienky na použitie tohto inštitútu. Mali by sa zaviesť aj pravidlá pri prerokúvaní novely zákona, ak sa jeho novelou nepriamo novelizujú ďalšie zákony.