e stredisko vzniklo 1. januára 2004. Podľa novely zákona, ktorú predložil do parlamentu, by ho mal zriadiť Recyklačný fond (recfond). Riaditeľ recfondu Ivan Zuzula toto riešenie neprivítal, podľa neho na to nemajú primerané
Ako uviedol pre agentúru SITA Muránsky, zúčtovacie stredisko by malo patriť pod orgán, ktorý je zriadený zákonom a takým je práve recfond. "Nemôžeme túto úlohu zveriť napríklad obchodnému reťazcu," dodal. Proti Muránskeho novele je aj zväz obchodu. Podľa Muránskeho preto, že obchodníci chcú presadiť, aby sa PET fľaše spätne nevykupovali, prípadne sa tak stalo až v roku 2006, keď budú u nás platiť normy EÚ.
Muránskeho novelizácia zákona o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia tiež vyníma Recyklačný fond spod kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, nemal by na neho platiť ani zákon o štátnej pomoci. Podľa poslanca KDH je to logické, keďže recfond pomoc od štátu nedostáva, ale prispievajú do neho podnikatelia. Súčasný systém bol tiež nepružný, keďže projekty, ktoré schválil recfond, musel ešte odobriť štátny úrad. To zapríčinilo, že hoci v minulom roku fond vyzbieral viac ako 870 mil. Sk a v prvom štvrťroku 2003 to bolo viac ako 181 mil. Sk, schválil len 105 žiadostí s pridelenými financiami vyše 280 mil Sk. Muránsky odmieta, že recfond by po prijatí zmien, ktoré navrhol, bol nekontrolovateľný a bol by priestorom pre korupciu a klientelizmus. V správnej rade fondu sú totiž zástupcovia zamestnávateľov, ZMOS-u ako aj štátu, čo dáva záruku transparentnosti.
Do Recyklačného fondu prispievajú výrobcovia a dovozcovia. Recfond spolufinancuje projekty, ktoré majú slúžiť na recykláciu odpadu a znížiť znečistenie životného prostredia. Podnikatelia môžu žiadať peniaze vtedy, keď sa na financovaní podieľajú 70-timi percentami.