itatívne iné parametre," uviedol v dnešnej diskusnej relácii Televízie Markíza Na telo. Za neoprávnené považuje Simon to, že poľnohospodári majú vyššie nároky na proexportné aktivity. Treba si podľa neho uvedomiť, že na tento rok je schválený štátny rozpočet a akékoľvek opatrenia možno prijímať iba v rámci daných finančných možností. Chápe, že poľnohospodári chcú mať rovnaké šance a rovnaké podmienky ako ostatné kandidátskej krajiny, nesúhlasí však s tým, že stále menia požadovanú čiastku. "S jedlom prichádza chuť a poľnohospodári niekedy nevedia, kedy skončiť," poznamenal. Simon neodmieta rokovania a konzultácie s poľnohospodármi o ich požiadavkách, nemieni sa však nechať vydierať.
Minister Simon je presvedčený, že tak ako Pavel Koncoš otvorene stál na strane poľnohospodárov, aj on obhajuje záujmy slovenského vidieka a slovenského poľnohospodárstva. Ako skonštatoval, tento rezort doteraz spal a pod jeho vedením "prebieha nežná revolúcia". Cieľom Simona je odstrániť pretrvávajúce socialistické praktiky na ministerstve. Reformou musí podľa neho prejsť nielen oblasť štátnej správy, ale aj oblasť podnikateľskej sféry. Ako podotkol, napriek tomu, že intrigy a zámerné brzdenie niektorých prác na ministerstve sú na každodennom poriadku, viacerí už pochopili, že v súčasnosti na takéto správanie nie je priestor ani čas. Pripomenul, že už podal niekoľko trestných oznámení na ľudí, ktorí sa nelegitímne obohacovali a aj v budúcnosti mieni pri zistení nedostatkov konať zákonným spôsobom.
Strana maďarskej koalície podľa Simona v žiadnom prípade neobhajuje iba záujmy južného Slovenska alebo občanov maďarskej národnosti. Ako povedal, "každý má isté korene, ktoré si má zachovať, ale sme občanmi SR". Podľa neho záleží skôr na tom, čo človek pre krajinu spraví. Minister sa vyhol priamej odpovedi na otázku, či je Pál Csáky správnym človekom na poste podpredsedu vlády pre európsku integráciu. Je však presvedčený, že vláda je kolektívny orgán, a preto nemožno viniť iba jedného človeka. Okrem toho, Slovensko sa podľa neho vydalo na cestu do Európskej únie neskôr ako okolité krajiny, čo spôsobuje isté problémy. Vyjadril sa aj k téme Benešových dekrétov. Podľa neho SMK nemieni túto otázku otvárať ani v tomto volebnom období.