úkromných elektronických médií. Informácie občanom a záujemcom o čerpaní z eurofondov poskytne cez verejnoprávny rozhlas a televíziu a prílohy v denníkoch. Csáky plánuje tiež propagáciu Slovenska v členských štátoch únie. Jej koncepciu pripraví do vlády spolu s ministrom zahraničných vecí do konca augusta.
Ako bezproblémovú a plne v súlade so zákonom zhodnotil Csáky pred poslancami integračného výboru Národnej rady kampaň pred referendom o vstupe SR do EÚ. Poslanci s týmto hodnotením nesúhlasili, okrem člena výboru za SDKÚ Tomáša Galbavého, ktorý sa Csákymu poďakoval za dobrý výsledok. Juraj Blanár zo Smer-u upozornil, že ak sa chceme poučiť z chýb, mali by sme si ich priznať. Ako príklad spomenul nefungujúcu infolinku, ktorú napojili na starú ústredňu. Csáky ubezpečil, že tento problém je už vyriešený a infolinka bude fungovať do konca roka. Za vyhodené peniaze považuje Blanár aj euroizbu, ktorá nebola vôbec označená. Keď sa mu ju podarilo nájsť, jediné, čo našiel, boli bulletiny na pulte informátora. Poukázal tiež na klamstvá ako napríklad tvrdenie na jednom z letáčikov, že sa po vstupe do únie znížia ceny služieb ako aj zavádzajúci rozhlasový spot o vízach.
Spokojná s kampaňou nebola ani Irena Belohorská z HZDS. Poukázala na kauzu eurohymny a ďalšie nepresnosti, ktoré sa prejavili aj skomolením jej mená, keď Csáky podpísal list pre Irenu Bolohorcovú. Podpredsedu vlády zároveň požiadala, aby pripravovaný finančný odpočet kampane zverejnil na internete. Výbor k Csákyho hodnoteniu neprijal uznesenie, pretože nebol uznášaniaschopný. Rozhodne v utorok, keď bude rokovať o návrhu väčšiny opozície na Csákyho odvolanie z funkcie.
es;jj;bl