o cennou skúsenosťou, pretože sa po prvýkrát zúčastnil na celom summite a videl ho v jeho celej komplexnosti, ale aj zložitosti.
Premiér Dzurinda novinárov informoval o popoludňajšom programe lídrov pätnástich členských a desiatich pristupujúcich krajín do EÚ. Účastníci summitu sa zaoberali schvaľovaním konečných záverov v oblasti spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politiky EÚ. Rokovalo sa o postoji EÚ k Blízkemu východu, Iraku, Iránu, Kórejskej ľudovodemokratickej republike, Východnému Timoru a podobne.
Premiér opätovne zopakoval svoje potešenie nad skutočnosťou, že EÚ je v zahraničnej politike čoraz viac aktívna, čo je podľa neho dobrá a pozitívna skutočnosť. V súvislosti s pocitmi z končiaceho sa summitu spomenul rozhovor s talianskym premiérom Silviom Berlusconim, ktorý sa ho pýtal, či si myslí, že EÚ bude schopná dobre fungovať aj po rozšírení. Premiér Dzurinda si myslí, že to fungovať bude, s čím súhlasil aj Berlusconi. Podľa neho to však bude možné iba v prípade, ak sa zmravníme, budeme disciplinovaní a budeme hovoriť k veci.
tt;sf;rm