ga. Riaditeľ nemocnice preto vyzýva všetkých patológov z okolia, aby sa prišli do nemocnice prihlásiť. Celá situácia okolo vývozu tkanív vrhá podľa Kerekeša čierne svetlo na pracovníkov skalickej nemocnice. Lekár, ktorého pri vývoze tkanív chytili, bol spoluzakladateľom tamojšieho patologického oddelenia a pre nemocnicu pracoval od roku 1982. Riaditeľ priznal, že v čase, keď nemocnica mala ešte len pitevňu a chýbalo jej laboratórium, vyvážal si tkanivá na skúmanie do laboratória v Hodoníne. Po rozdelení Československa sa však takýto vývoz stal trestným činom, to však už nemocnica mala vlastné laboratórium. Riaditeľ Kerekeš nevedel povedať, či je medializovaný prípad lekára jediným vývozom tkanív. Ako uviedol, "nechytili ho, takže hovorme iba o tomto jednom prípade".
Aj po tomto škandále však zostane riaditeľ skalickej nemocnice vo svojej funkcii. Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Peter Tomeček dnes na tlačovej besede vyhlásil, že riaditeľa neodvolá, pretože mu dôveruje. Kerekeš totiž o vývoze tkanív do zahraničia nevedel. Riaditeľ nemocnice však priznal, že na patológii chýba kontrola. Doktor, ktorý vykonáva pitvu, je v miestnosti väčšinu času sám, ak mu niekto pomáha, je to len sanitár, ktorý prekladá mŕtvoly. "Ak sa nám podarí získať nového lekára, bude s ním na patológii sedieť jedna pekná sestrička, ktorá mi bude donášať," odpovedal riaditeľ na otázku, aké opatrenia urobila nemocnica, aby sa situácia neopakovala.
Päťdesiatsemderočný český lekár, ktorého s biologickým materiálom v utorok zadržali na hraničnom priechode Skalica-Sudoměrice, je už aj s jeho pomocníkom 68-ročným lekárom taktiež z Českej republiky vo vyšetrovacej väzbe. Podľa policajných informácií 68-ročný muž v presne nezistenom období od 9. mája do 1. júla na patologickom oddelení v skalickej nemocnici neoprávnene odobral z doposiaľ nezistených mŕtvych tiel osrdcovníkové vaky a kostné štepy. Tie uložil do plastových nádob a materiál odovzdal v utorok 57-ročnému lekárovi spolu so skúmavkami s krvou. Lekára však zadržali colníci aj so šestnástimi plastovými nádobami s osrdcovníkovými vakmi a kostnými štepmi a skúmavkami s krvou. Muž mal všetko previezť do istého štátu západnej Európy. Osrdcovník sa dá použiť na rekonštrukčné operácie ciev a časť kostí do kostnej banky, ale len v prípade, ak je o ne správne postarané. Polícia a colníci Citroën Berlingo 57-ročného Čecha neprehliadali náhodou. Približne pred troma týždňami totiž dostali signály o možnom vývoze ľudských orgánov a podnikli všetky opatrenia na zaistenie osôb podozrivých z tejto trestnej činnosti. Obaja čelia obvineniam z trestného činu neoprávneného odoberania orgánov a tkanív