okurátora Mikuláš Gardecký, "keď sa vec rozmazala v médiách, človek začína uvažovať ako to vlastne bolo". Na odkazovú službu im prichádzali útržky odpočutých rozhovorov, Gardeckého dojem je ten, že mu niekto chcel naznačiť "pozri sa, aj keď si preč z Bratislavy, vieme kde sa pohybuješ, vieme kde si a vieme čo robíš." Ako dodal, ani jeden rozhovor nebol taký, aby mohol niekoho kompromitovať. Podľa neho je zatiaľ zbytočné zaťahovať do problémov orgány činné v trestnom konaní, nakoľko nie je dostatok dôkazov, že išlo o trestný čin. "Najskôr treba vyhodnotiť či išlo o trestný čin, boli to skutočne neštandardné ataky, a až keď prokurátor dospeje k názoru, že išlo o trestný čin, vtedy sa môže uvažovať o podaní trestného oznámenia."
Počas vyšetrovania kauzy odpočúvania sa stratilo služobné auto hlavného vojenského prokurátora Dobroslava Trnku. Zmizlo spred budovy ministerstva vnútra a na druhý deň sa zjavilo pred vojenskou správou. Ako dodal Gardecký, na zmiznutí auta pracuje polícia, v tomto prípade už je úplne jasné, že bol spáchaný trestný čin. Páchateľ zatiaľ zostáva neznámy.
Kauza odpočúvania predsedu ANO sa začala v decembri minulého roka, keď Pavol Rusko dostal nahrávku svojho telefonického rozhovoru s redaktormi denníka SME. V januári zverejnil, že bol odpočúvaný a ANO pohrozilo vystúpením z koalície. Minister vnútra Vladimír Palko novinárov informoval, že nahrávka Ruska sa ocitla na odpočúvacom zariadení ministerstva vnútra, ale na systéme ministerstva vnútra nebolo zadané takéto odpočúvanie. Výsledkom vyšetrovania Vojenskej prokuratúry bolo, že SIS nelegálne odpočúvala redakciu denníka Sme. Podozrivých z protizákonnej činnosti je osem pracovníkov SIS.