Petície mali charakter žiadostí a návrhov a týkali sa prijatia Európskeho zákonníka sociálneho zabezpečenia, zachovania Okresného súdu so sídlom vo Svidníku či doriešenia sporu medzi mestom Kežmarok a obcou Ľubica.
Občania formou petície žiadali aj o zákaz interrupcií a eutanázie a prijatie zákona upravujúceho ochranu žien pred domácim násilím. Petícia, ktorú organizovala Amnesty International, požadovala dodržiavanie ľudských práv a slobôd v súvislosti s vojnovým konfliktom v Iraku a veriaci mestskej časti Bratislava-Rusovce sa obrátili na Úrad vlády kvôli realizácii stavby farskej budovy na cirkevnom pozemku v nadväznosti na stanovenie podmienok, týkajúcich sa ochrany kultúrnych pamiatok.
Dve petície sa týkali riešenia havarijného stavu objektu Gápľa súčasti Národnej kultúrnej pamiatky Solivar v Prešove a registrácie spoločenstva vlastníkov bytov v mestskej časti Bratislava-Ružinov.
Na Úrad vlády došlo aj 50 podaní označených ako sťažnosti, z ktorých bolo 20 zaradených do osobitnej evidencie. Tie poukazovali na nesprávnu činnosť alebo nečinnosť orgánov verejnej správy najmä v oblasti školstva, a to z dôvodu porušovania zákona o štátnej správe škôl a školskej samospráve, ako aj orgánov činných v trestnom konaní kvôli nekonaniu a prieťahoch vo veci oznámenej trestnej činnosti, či používaní služobného vozidla na osobné účely policajtom.
V hodnotenom období nebola Úradu vlády SR doručená ani jedna sťažnosť, ktorá by svojím obsahom smerovala proti nesprávnemu konaniu, respektíve nekonaniu prednostov okresných úradov a krajských úradov.
Okrem petícií a sťažností bolo Úradu vlády SR adresovaných, postúpených a pridelených na vybavenie ďalších 67 podaní, ktoré obsahovali požiadavky na vykonanie kontroly a oznámenia o porušovaní právnych predpisov. Týkali sa najmä prieťahov súdneho konania v občianskoprávnych sporoch, ako aj pracovnoprávnych vzťahov či porušovania pracovnoprávnych predpisov. Niektoré z hlavne anonymných podaní mali charakter oznámení o podozrení z páchania trestnej činnosti.