Bratislava 5. septembra (TASR) - Spravodajská televízia TA3 bude od 23. septembra šíriť svoj televízny signál nielen cez káblové rozvody, ale aj prostredníctvom otvoreného digitálneho satelitného vysielania. Takisto bude môcť vysielať vlastný teletext. Rozhodla o tom Rada pre vysielanie a retransmisiu, ktorá v utorok televízii TA3 rozšírila licenciu.
Program TA3 tak bude možné sledovať aj bez káblovej televízie, prostredníctvom digitálneho satelitného prijímača, špeciálne upraveného na príjem digitálneho signálu. Televízia bude šíriť signál v nekódovanej podobe zo satelitu Intelsat 707.
O vysielanie TA3 sa zaujímajú aj české káblové spoločnosti. Spoločnosť C.E.N., ktorá prevádzkuje TA3, už dala písomný súhlas na vysielanie pre Amos z Nového Bydžova, KT z Českej Třebovej, Noel z Rohatca a TKR Comtes CZ z Prahy. V súčasnosti rokuje s najväčšou českou káblovou spoločnosťou UPC.
TASR o tom informovala PR manažérka TA3 Gabriela Uhrínová.