jej riaditeľovi. Podľa SIS došlo k naplneniu skutkovej podstaty viacerých trestných činov, okrem iného aj útoku na štátny orgán. Agentúru SITA o tom informovala Kancelária SIS.
Autor článku ohrozil spoločenské záujmy chránené Trestným zákonom. Svoj zámer proklamoval tvrdením, že narastajúca kríza v Bratislave, ktorú si podľa SIS stotožnil s činnosťou služby a jej riaditeľa, "vyvoláva vážne otázky ohľadne vhodnosti Slovenska ako budúceho člena NATO a EÚ”.
Z pohľadu naplnenia skutkovej podstaty trestných činov má osobitný význam nepravdivé tvrdenie o návrate SIS k praxi a metódam bežným v období komunizmu. Podľa magazínu sa do radov SIS dostávajú bývalí príslušníci ŠtB, osoby s aktívnymi kontaktmi na ruské a ukrajinské tajné služby i osoby s väzbami na organizovaný zločin, uvádza sa v informácii Kancelárie SIS. V článku sa spomína aj neexistujúce stretnutie s bývalými vysokopostavenými predstaviteľmi polície, ktorí sú bývalými členmi ŠtB, alebo po invázii v roku 1968 inak spolupracovali so Sovietskym zväzom. Stretnutie údajne zorganizoval riaditeľ SlS za účelom naverbovania takýchto osôb do služieb informačnej služby.
V súvislosti s článkami v Jane´s Intelligence Digest dala SIS podnet na GP SR už v januári. Vtedy reagovala na článok, podľa ktorého môže byť SIS vážnou prekážkou nášho vstupu do NATO. Časopis tvrdil, že tajná služba obchoduje so zbraňami a manipuluje informácie a jej vtedajšieho riaditeľa Vladimíra Mitra magazín označil za produkt komunistickej normalizácie.