pre agentúru SITA uviedol žilinský krajský riaditeľ poriadkovej polície Juraj Bado, polícia pripravila mimoriadne bezpečnostné opatrenia, ktoré potrvajú až do odchodu anglických fanúšikov. Do mesta sa očakáva príchod 200 až 300 Angličanov, ktorí by nemali patriť medzi rizikových. Na bezpečnosť bude dozerať 160 štátnych policajtov, 35 mestských a 30 železničných policajtov. Na štadióne budú k dispozícii aj 60 pracovníci SBS, chýbať nebudú ani špeciálne jednotky - kukláči, 15 psovodov a päť pracovníkov Interpolu.
O bezpečnosť sa policajti budú starať vo zvýšenej miere aj v utorok v noci, kedy sa očakávajú možné nepokoje, polícia však bude riadne pripravená pred aj po zápase. V prípade problémov bude k dispozícií aj cudzinecká polícia. Mimoriadnym opatreniam sa samozrejme nevyhne ani žilinský futbalový štadión, kde si so sebou fanúšikovia nebudú môcť vziať predmety, ktoré by mohli neskôr vhodiť na hraciu plochu, prípadne ich použiť ako zbrane. Zabudnúť môžu aj na alkohol, do hľadiska sa nedostanú ani s fľašami ani pod vplyvom alkoholu. Polícia vyzýva divákov, aby rešpektovali všetky pokyny polície. Pripravení budú aj hasiči a záchranári. Ako dodal Bado, s bezpečnostnými opatrenia je spokojná aj londýnska polícia, s ktorou prípravy na zápas konzultovali.
Anglickí futbalisti navštívili Slovensko naposledy v októbri, keď so slovenskou reprezentáciu odohrali stretnutie kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2004. Priamo počas zápasu museli policajti zakročiť proti anglickým výtržníkom a zo štadióna vyviedli zopár anglických fanúšikov. Niektorí z nich sa dokonca pokúšali dostať na štadión aj bez vstupeniek. Na zápase sa však predviedli aj slovenskí fanúšikovia a po stretnutí anglické média vykreslili Slovensko ako rasistickú krajinu. Angličania totiž podali sťažnosť voči správaniu slovenských divákov počas zápasu. Slováci podľa nich rasisticky urážali hosťujúcich hráčov čiernej pleti Ashleyho Cola a Emila Heskeyho a Slovenský futbalový zväz neminula vysoká pokuta. Ešte pred zápasom sa však odohral incident aj pred bratislavskou pivárňou Kelt, kde pracovníci súkromnej bezpečnostnej služby zranili dvoch Angličanov. Jeden z nich utrpel čistý priestrel pravým stehnom a druhý mal strelné poranenie krku a podrobil sa operácií.
V októbri navštívila "anglická 21" Trnavu. Na zabezpečenie priebehu futbalového zápasu dohliadal okrem jazdnej polície a ťažkej techniky aj policajný pohotovostný útvar. Do policajných opatrení bola zapojená okrem železničnej a kriminálnej polície aj hraničná a každého návštevníka zápasu kontrolovali detektorom kovov.