ového občana by mala byť náročnejšia na podobné prípadné ponuky. Mesežnikov si myslí, že prijatie politikov, ktorí sú zodpovední za deformácie spred roka 1998 a nemajú podľa neho liberálny profil môže aliancii poškodiť pri jej vnímaní ako liberálnej strany.
Mesežnikov ale chápe uvažovanie poslancov ĽÚ. Z ich strany môže isť o logickú úvahu, lebo preferencie únie sú nízke. Zrejme sa im očakávania po odchode z ĽS-HZDS nesplnili, dodal. Týchto ľudí, ktorí uvažujú o tretej strane v priebehu jedného roka Mesežnikov charakterizoval ako "ľudí so silnými politickými ambíciami, ktorí však zatiaľ nepresvedčili o schopnosti získať podporu samostatne". Podľa Mesežnikova by ale bolo zvláštne, ak by po tom, čo sa profilovali ako kritici vládnej koalície, ju teraz posilnili.
Poslanec Ľudovej únie Ladislav Polka pre agentúru SITA uviedol, že v únii existuje časť ľudí, ktorí sú viac za konzervatívno-pravicovú orientáciu a časť sa viac prikláňa k liberálnejšiemu postoju. Na programovom kongrese v októbri by sa malo definitívne rozhodnúť o smerovaní únie. "Je leto, máme voľno a tak uvažujeme čo a ako ďalej," uviedol. Osobne si Polka myslí, že na Slovensku je "strašne veľa malých strán, ktoré musia nutne hľadať cestu k sebe". Predseda ANO Pavol Rusko uviedol, že nepovedia a priori nie, ak niekto prejaví záujem vstúpiť do aliancie. Pokiaľ by to boli ľudia, ktorých budú akceptovať kolegovia z poslaneckého klubu a "pokiaľ sa spoločne rozhodneme, ak taká ponuke príde, tak ja nebudem ten, kto by takúto aktivitu vetoval," dodal Rusko.