SME

Delegácia ANO si odskočila na poradu do auta

V uvoľnenej nálade prišli včera koaliční politici do sídla SDKÚ v Ružinove, aby vyriešili najvážnejšiu vládnu krízu od minuloročných volieb.

Prvý dorazil zhovorčivý predseda SMK Béla Bugár. Trpezlivo novinárom vysvetľoval, že osud koalície je v rukách predsedu ANO Pavla Ruska. Popri hlúčiku medzitým prešiel nenápadný šéf poslaneckého klubu SMK Gyula Bárdoš, v tvári mal mierne napätie.

Pár hodín pred začiatkom koaličnej rady rokovali šéfovia SMK, KDH a SDKÚ s Tkáčovou opozičnou skupinou bez ANO, čo Rusko označil za ranu pod pás. „Aj keď sa teraz nemáme radi, musíme si vedieť sadnúť za jeden stôl. Aj to je súčasťou politickej hry,“ mával rukou Bárdoš.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V tom čase už zo svojej limuzíny vystupoval predseda KDH Pavol Hrušovský s predsedom poslaneckého klubu Pavlom Minárikom. V sprievode ochranky prešli bez jediného slova okolo novinárov. Premiér Dzurinda a vicepremiér Csáky sa podobne vyhli akýmkoľvek otázkam.

Chýbal len ten, na ktorého sa najviac čakalo - Pavol Rusko. Jeho auto s modrým majáčikom zaparkovalo pred kultúrnym domom niekoľko minút po piatej. Prišli s ním dvaja lojálni členovia ANO - Ľubomír Lintner a Jirko Malchárek.

Rusko s úsmevom zapózoval fotografom a pristavil sa pri čakajúcich novinároch s nacvičenými vetami, že ANO nezmení svoj názor na slobodnú voľbu ženy a partneri sa stretnutím s Tkáčom zachovali veľmi nekorektne.

„Je tu Rusko,“ potešili sa dvaja desaťroční chlapci, čo prechádzali okolo. Jeden z nich sa snažil pretlačiť bližšie, aby Ruska počul. „Andrej, kašli na to, uvidíš to v telke,“ zakričal jeho kamarát a obaja odišli.

SkryťVypnúť reklamu

Rusko medzitým dohovoril a chystal sa vojsť do budovy. Lintner s Malchárkom, ktorí doteraz stáli bez slova po jeho boku, ho okamžite nasledovali. Kým politici iných strán prichádzali často po jednom, trojica z ANO sa od seba nepohla.

Mierny zmätok nastal až vo chvíli, keď sa usádzali v rokovacej miestnosti. Narýchlo totiž predstavitelia ANO nevedeli, kto kde sedí. „Ja by som vedel, kde sedáva Nemcsics,“ povedal im Hrušovský. Narážal na to, že minister hospodárstva, ktorý býval na koaličných radách s Ruskom, teraz pre kritiku pomerov v strane chýba. V sále sa ozval smiech, smial sa dokonca aj Rusko.

Po hodine rokovania sa vonku nečakane objavil podpredseda ANO Lintner a okamžite aj po ňom Rusko aj s Malchárkom. Na niekoľko minút sa zavreli v aute na parkovisku. Keď sa vracali naspäť, Rusko s neochvejným úsmevom hovoril: „Niekedy je dobré sa poradiť.“ „Je tam zlá klimatizácia,“ pridal sa Lintner. „Respektíve žiadna,“ uzavrel Malchárek a všetci traja sa vrátili na rokovanie.

SkryťVypnúť reklamu

(miš)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 844
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 5 566
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 4 910
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 237
  5. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 150
  6. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 2 991
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 726
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy? 2 290
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Patrik Lamper (Košice) v súboji s Dávidom Okoličánym (Nitra). Vo finále Tipos extraligy sa očakáva dlhá séria a výborný hokej.

Finálová séria sa začína v piatok v Košiciach.


Ondrej Rusnák
Juraj Slafkovský sa so spoluhráčmi z Montreal Canadiens teší po strelenom góle.

Pozrite si dvojice a program 1. kola play-off NHL. Vo vyraďovacej časti si môže zahrať 6 Slovákov.


TASR
Harry Maguire oslavuje víťazný gól v odvete štvrťfinále Európskej ligy Manchester United - Olympique Lyon (5:4).

Na Old Trafforde padlo deväť gólov.


Sidney Crosby (vľavo) a Alexander Ovečkin v zápase NHL Pittsburgh Penguins - Washington Capitals.

Nepostupujúci Rangers vynuloval Tampu s Černákom.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu