ci prispejú do zvončeka cez bežnú nedeľu dvetisíc korunami. Na Vianoce a Veľkú noc je to asi o tisícku viac. Každú prvú nedeľu v mesiaci sa veriaci stretávajú na pobožnosti v kostole a aj tam sa vyzbiera približne 500 až tisíc korún. Príjmom farnosti je aj prenájom poľnohospodárskej pôdy s výmerou 30 hektárov poľnohospodárskemu družstvu. Ide približne o deväťtisíc korún, ktoré však družstvo odvádza v naturáliách.
Z vyzbieraných peňazí musí farár zaplatiť za elektrickú energiu v kostole štvrťročne asi sedemtisíc korún. Za minulý rok však musel zaplatiť aj nedoplatok za elektrinu vo výške 35 tisíc korún. Keďže na to nemal peniaze, požičal si od podnikateľov. Tým to musí vrátiť do šiestich mesiacov. Z farských peňazí sa platí aj inkaso na farskom úrade, ktoré je 3 650 korún mesačne. K tomu treba mesačne prirátať aj elektrinu za 500 korún a telefón.
Plat farára je v tejto dedine 7 007 korún. Z toho si platí lízing auta a stravu. Za krsty od veriacich nepýta nič. "Ide o mladých ľudí, ktorí nemajú peniaze," povedal farár. Za odslúženú omšu na úmysel veriaceho je taxa 100 korún. Do mesiaca ich odslúži tridsať. Farár v tejto dedine nepýta nič za pohreby, ktorých je asi päť ročne. Ak sa ho opýtajú veriaci, koľko majú zaň zaplatiť, povie 100 korún. Zo sobáša sa vyzbiera na ofere 300 až 400 korún. Z týchto peňazí časť dostáva aj organista. Farár pripúšťa, že svadobčania niekedy donesú peniaze aj v obálke a tak isto to býva aj s pohrebom, ale suma nie je vyššia ako 500 korún. Z týchto príjmov si financuje najmä benzín.