lém urýchlene riešiť. Zdôraznil pritom, že nepôjde o rozparcelovanie. "Tá doba je už za nami. Tí, čo chceli, si svoje zobrali a hospodária," povedal v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy. Radošovský je presvedčený, že spoločný európsky trh pomôže slovenskému v súčasnosti "škrípajúcemu vzťahu" medzi producentmi a spracovateľmi odvetví. Funkcia štátu by sa podľa neho mala obmedziť na tvorbu legislatívy a vytváranie trhového prostredia.
Za potrebu jasných mantinelov sa v relácii vyslovil aj člen výkonnej rady Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Igor Guba. V súvislosti so vstupom Slovenska do EÚ požaduje komora od vlády doplatok vo výške 55 percent k priamym dotáciám, ktoré budú na Slovensko prúdiť z Bruselu. Guba je presvedčený, že investícia sa vráti vo forme rozvoja vidieka a vyššej zamestnanosti.
Podľa Evy Petríčkovej zo Združenia vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Slovenska chýbajú domácim agropodnikateľom konkrétnejšie informácie o fungovaní agrosektora v krajinách EÚ. Dušan Vaněk, prvý námestník ministra poľnohospodárstva ČR k tomu poznamenal, že vysvetľovacia kampaň o členstve v EÚ sa v ČR začala už vo februári tohto roku.