Rokovanie na americkej ambasáde trvalo približne hodinu.
Podľa vyjadrenia riaditeľa kancelárie NBÚ Juraja Puchého išlo o "štandardné diplomatické stretnutie", ktoré vzniklo po vzájomnej dohode.
Veľvyslanectvo USA informovalo, že stretnutie bolo súčasťou pokračujúceho dialógu, ktorého účelom je posilniť efektívnosť NBÚ a spoluprácu medzi SR a USA. "Nebudeme sa vyjadrovať k personálnym otázkam v rámci slovenskej vlády alebo k činnosti slovenských činiteľov v rámci ich úloh," znela odpoveď americkej strany na otázku, ako hodnotia činnosť NBÚ a či má riaditeľ úradu Ján Mojžiš ich dôveru. Namiesto toho sa sústredíme na profesionálny vzťah medzi NBÚ a jeho americkými kolegami a spôsoby efektívnejšieho vykonávania tejto náročnej a citlivej práce, píše sa v informácii ambasády. Veľvyslanec USA na Slovensku Ronald Weiser v súčasnosti nemá naplánované stretnutie s premiérom Mikulášom Dzurindom.
Mojžiš sa ešte v piatok stretol s britským veľvyslancom Damianom Rodericom Toddom. Témou stretnutia bola spolupráca medzi úradom a britskou ambasádou na Slovensku. Podľa Todda je pre Veľkú Britániu dôležité, že Slovensko ako budúci člen NATO a EÚ má nezávislý a profesionálny NBÚ. "Môj názor je, že spoluprácu so slovenskými inštitúciami nemôžu ovplyvňovať špekulácie médií," zdôraznil.
Britský veľvyslanec odmietol akékoľvek úvahy o tom, že stretnutie bolo načasované v súvislosti s údajnými obvineniami na adresu Mojžiša. Otázku, či bude jeho vláda spolupracovať s NBÚ aj v prípade odvolania Mojžiša z funkcie, označil za špekulácie, ku ktorým sa nevyjadruje.