
Ilustračné foto - Archív Sme
Stalo so to o pol noci v Stupave pri Veselej krčme. „Akurát sme sa s kamarátom rozlúčili a nasadol do auta - Audi, že sa na ceste otočí,“ rozpráva Boris, ktorého celé meno máme v redakcii. „Pán Rusko išiel veľmi rýchlo a reflexívne to stočil na chodník, kamarátovi utrhol iba značku.“ Podľa Borisa zanechal Rusko aspoň stometrovú brzdovú stopu. „Podľa mňa išiel 180 kilometrov za hodinu, povolená tam je štyridsiatka.“ Borisov kamarát potom Ruska zaviezol domov, Ruskovo auto odtiahla odťahová služba, lebo malo vraj rozrazené obidve pneumatiky. Policajtov nevolali.
Ruska v športovom oblečení a v šiltovke videl aj čašník Ivan z krč-my. „Bol veselý a stále vraj hovoril: „Neviem, ako sa to mohlo stať.“ Potom telefonoval.
„Nič sa nestalo, všetko som bra-vúrne zvládol a auto, ktoré stálo naprieč cez cestu, som na poslednú chvíľu obišiel,“ povedal Rusko pre SME. „Čia to bola vina? Keď vám stojí auto krížom cez cestu, tak skúste porozmýšľať.“ Boris si, naopak, myslí, že Rusko „nemal tak letieť“.
Políciu Rusko volať nechcel. „Povedali sme si, chvalabohu, nič sa nestalo. Treba mať niekedy aj šťastie.“ Rusko tvrdí, že nebol pod vplyvom alkoholu, lebo už dvanásť rokov nepije.
Zástupca riaditeľa bratislavského diaľničného úseku povedal, že ak sa účastníci nehody dohodnú, políciu volať netreba. S dohodou musia súhlasiť obidve strany. Nikto však nesmie byť pod vplyvom alkoholu a škoda na aute by nemala byť vyššia, ako je desaťnásobok minimálnej mzdy, čo je asi 55-tisíc korún. Pri havárii tiež nesmie byť poškodený majetok štátu, napríklad verejné osvetlenie, a nikto sa nesmie zraniť. (mož)