v, či sa ho rozhodnú opäť navrhnúť aj napriek tomu, že v májovej voľbe neuspel. "Ak sa však rozhodnú navrhnúť ma, nepoviem nie. Keď do toho pôjde pán Harabin, tak aj ja," zdôraznil.
Zatiaľ nie je známy žiadny kandidát na predsedu NS SR, oprávnení navrhovatelia však majú čas navrhnúť ho do 16. septembra. Podľa Majchráka by malo v priebehu budúceho týždňa za týmto účelom zasadnúť plénum NS SR. Podľa podpredsedu Súdnej rady SR Jozefa Hrabovského rada svojho kandidáta nenavrhne.
Súdna rada sa 30. septembra pokúsi zvoliť šéfa NS SR už po tretíkrát v tomto roku. V predchádzajúcich dvoch voľbách - májovej a júnovej, sa ani jednému z kandidátov nepodarilo získať nadpolovičnú väčšinu hlasov členov súdnej rady. O kreslo predsedu NS SR sa tohto roku neúspešne uchádzali bývalí predsedovia NS SR Štefan Harabin a Milan Karabín, J. Majchrák, Ida Hanzelová, Harald Stiffel a Štefan Minárik.
NS SR je bez svojho šéfa už od februára tohto roku, kedy predchádzajúcemu predsedovi Š. Harabinovi uplynulo funkčné obdobie. Dôvodom bol verdikt Ústavného súdu v súvislosti so sťažnosťou Sergeja Kohuta, ktorý bol v decembrových voľbách na predsedu NS SR protikandidátom Š. Harabina. Kohut, ktorý vo voľbe neuspel, sa sťažoval, že súdna rada porušila jeho ústavné právo na rovnosť prístupu k verejným a iným voleným funkciám. Ako nečlen súdnej rady totiž do voľby zasiahnuť nemohol, avšak jeho protikandidát, ktorý bol v tom čase predsedom súdnej rady, hlasoval. ÚS SR dal S. Kohutovi za pravdu a uznesenie súdnej rady o výsledku voľby zrušil. Stanovil jej tiež povinnosť zmeniť Rokovací poriadok tak, aby pri ďalších voľbách nedochádzalo k porušovaniu práv kandidátov.