Šaštín-Stráže 10. septembra (TASR) - Železnice Slovenskej republiky vypravia pri príležitosti Národnej púte v Šaštíne-Strážach v sobotu 15. a v nedeľu 16. septembra mimoriadne vlaky.
Vlak z Nitry bude mať odchod po príchode vlaku č. 5000 z Prievidze, z Trnavy odíde po príchode rýchlikov R 702 z Martina a R 721 z Bratislavy, príchod do Šaštína-Stráží je naplánovaný na 09.20 h. Mimoriadny vlak z Kútov bude vypravený po príchode osobného vlaku z Bratislavy, teda po 08.00 h. Zabezpečené sú mimoriadne vlaky aj na spiatočné trasy, vlak do Nitry cez Trnavu odíde o 13.00 h. Bližšie informácie o odchodoch mimoriadnych vlakov poskytnú jednotlivé železničné stanice.
Pontifikálne sväté omše v sobotu i v nedeľu sú naplánované na 10.30 h. Púť sa koná pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie - patrónky Slovenska.
Informáciu TASR poskytol Rímskokatolícky farský úrad Šaštín-Stráže.