f Ľudovej strany-HZDS Vladimír Mečiar. Tkáč podľa neho síce "hovorí, že patrí k opozícii. V skutočnosti, podľa vyjadrenia ostatných strán, ktoré s ním rokovali, má slúžiť na záskok v parlamente v prípade, že by bola ´tesná situácia´ v hlasovaní." Mečiar tvrdí, že rokovania Tkáča s premiérom Mikulášom Dzurindom sa konali ešte v čase vzniku jeho parlamentnej Ľudovej únie.
Miernejší názor na Ľudovú úniu, ktorá má v parlamente 11 poslancov združených v Klube nezávislých poslancov - bývalých členov HZDS, má predseda strany Smer Robert Fico. Tkáča by nerád vylučoval ale aj zaraďoval do rokovaní opozície. Od vzniku parlamentného klubu KNP - ĽÚ totiž podľa Fica ešte neubehlo dosť času na to, aby sa dalo povedať, či je táto skupina blízka vláde.
Podľa šéfa KSS, Jozefa Ševca, len čas ukáže, či sa k novej opozičnej spolupráci pridá aj Tkáčova ĽÚ.
Opozičné parlamentné strany - KSS, Smer a ĽS-HZDS, sa dohodli v piatok na spoločnom postupe v parlamente. Na prvé rokovania, ktoré sa konali v sídle Komunistickej strany Slovenska pozvali aj parlamentnú Ľudovú úniu Vojtecha Tkáča. Nakoniec však na stretnutí chýbala. Ako povedal šéf slovenských komunistov Ševc, Tkáč sa ospravedlnil s tým, že uprednostňuje bilaterálne rokovania.