Jediný relevantný politik, ktorý usiluje o hlavu Jána Mojžiša, je - Mikuláš Dzurinda. Nikto iný proti nemu nič nemá. Naopak, doma i v zahraničí požíva Mojžiš dôveru. Kde sa vzala „totálna strata dôvery“ k šéfovi NBÚ práve a len u predsedu slovenskej vlády?
Ján Mojžiš je v dlhodobom konflikte so SIS. Dzurinda po voľbách forsíroval výmenu riaditeľa SIS, na čo existuje viac svedectiev. Od svojho zámeru zrazu ustúpil, čo britský spravodajský magazín glosoval poznámkou, že SIS nelegálne monitorovala politikov, medzi nimi aj premiéra, ktorého Mitro možno vydiera. V júli sa časopis opýtal, či „niektoré osoby v SIS nedisponujú zničujúcimi materiálmi, ktoré by mohli mať vplyv na premiérovu politickú kariéru“. Vladimír Mitro označil za zdroj informácií v tomto periodiku - Jána Mojžiša. Dzurinda podal trestné oznámenie na „skupinku“, ktorá škodí štátu, SDKÚ a - SIS. Vo všetkých verziách sa vyskytuje meno Jána Mojžiša. NBÚ vykonáva previerky personálnej bezpečnosti, ktoré majú smrteľne zasiahnuť bývalých príslušníkov ŠtB, čo ešte pôsobia v bezpečnostných zložkách štátu. V prvom rade v tajnej službe, ktorej príslušníkov usvedčili vojenskí prokurátori z nelegálnych odpočúvaní. Trestné oznámenie, ktoré podal Ján Mojžiš pre kampaň na diskreditáciu svojej osoby, hovorí o „zneužívaní informácií zistených odpočúvaním“, za ktorými stoja bývalí príslušníci ŠtB…
Dalo by sa pokračovať, ale dosť. Takže ešte raz: Jediný relevantný politik v štáte, ktorý usiluje o hlavu Jána Mojžiša, je Mikuláš Dzurinda. Toto má akceptovať verejná mienka a demokratické zahraničie? Neexistuje. Isteže, otvorené zdroje môžu zvádzať na falošnú stopu, a všetko je inak. Potom je však na ťahu predseda vlády - ruky na stôl a predložiť dôkazy, fakty, argumenty. Nie frázy o tom, že „všetko som povedal tam, kde som mal“ a podobne.
Ak premiér pochybnosti verejne nerozptýli, „totálne nedôveryhodný“ je on, a nie Ján Mojžiš. Argumentov niet, sú len indície. Hovoria v prospech odvolania - Mikuláša Dzurindu.

Beata
Balogová
