si záväzky a veľmi úspešne čerpáme výhody tejto spolupráce, uviedol na brífingu počas zasadnutia Rady OECD vo Vysokých Tatrách predseda vlády Mikuláš Dzurinda. Vstupom Slovenska do NATO a Európskej únie sa bude spolupráca medzi SR a OECD dopĺňať a
"S potešením konštatujem, že Slovensko si ctí a plní svoje záväzky, ktoré prijalo pri vstupe do OECD," uviedol generálny tajomník OECD Donald Johnston. Podľa generálneho tajomníka sa ukazuje, že "medzinárodné spoločenstvo akoby uzavrelo stávku na úspech Slovenska, a preto sa rozhodli tu investovať". Zo Slovenska sa podľa neho stáva raj pre investície, a tak ho aj vnímajú zahraniční investori. Reformné kroky vlády v oblasti daní z príjmu a rovnej dane z pridanej hodnoty sú jedným z príťažlivých aspektov, ktoré lákajú investorov na Slovensko.
Najväčšou výzvou pre Slovensko je podľa D. Johnstona tvorba nových pracovných príležitostí a dosiahnutie zníženia nezamestnanosti. Znižovanie nezamestnanosti, ktoré môžeme v posledných rokoch sledovať, je podľa neho dôsledkom štrukturálnych zmien a priamych zahraničných investícií. "Vidíme, že vývoj na Slovensku pokračuje správnym smerom a OECD je pripravené Slovensku poskytnúť aj naďalej pomoc a skúsenosti z iných krajín, ktoré sa borili s tým istým problémom," dodal.
Výjazdové 1064. zasadnutie Rady OECD vo Vysokých Tatrách sa koná len po piaty raz mimo parížskej centrály OECD, po Tokiu, Istanbule, Berlíne a Varšave. Zasadnutie na Slovensku sa koná pri príležitosti desiateho výročia vzniku Slovenskej republiky a tretieho výročia vstupu SR do OECD. Dohodu o pozvaní Slovenskej republiky k prístupu k Dohovoru OECD podpísalo Slovensko v Paríži 28. septembra 2000, v tom roku sa stalo aj plnoprávnym členom. Organizácia vznikla v roku 1961 v Paríži.