iť", skonštatoval Hrušovský a zopakoval, že kresťanským demokratom nejde o Mojžiša, prekáža im skôr štýl politiky, ktorý premiér Dzurinda pri realizácii svojich rozhodnutí uplatnil. V súvislosti so spravodajskými informáciami, ktoré ako šéf parlamentu dostáva, Hrušovský uviedol, že informácie dávajúce dôvod na spochybnenie Mojžiša nedostal. Vyjadril sa aj k možnosti, že Mojžiš bude odvolaný väčšinovým rozhodnutím vlády napriek postoju KDH. Strana by podľa neho takéto rozhodnutie rešpektovala bez ďalších konzekvencií.
Podľa predsedu Ľudovej strany-HZDS Vladimíra Mečiara je za kauzou odvolávania Mojžiša aj vybavovanie si účtov súčasného riaditeľa SIS Ladislava Pittnera s ľuďmi, ktorí stáli za jeho odvolaním z postu ministra vnútra. "Som si istý, že SIS nie je pod kontrolou", uviedol Mečiar. Na margo správania sa premiéra v celej kauze poznamenal, že "jeho reakcie nie sú v poriadku".
V diskusii o antidiskriminačnom zákone Mečiar za podstatu problému označil legalizáciu registrovaného partnerstva homosexuálov a lesbičiek. Domnieva sa, že slovenská spoločnosť to nebude akceptovať a na prijatie politického rozhodnutia ešte nenadišiel čas. Zamietavý postoj KDH k zákonu zopakoval aj Hrušovský. Nemyslí si však, že jeho schvaľovanie vyvolá v koalícii rovnaké napätie ako novela interrupčného zákona.
Hrušovský sa v TV Joj vyslovil aj za konanie referenda o zmluve o ústave EÚ. Zdôraznil, že Slovensko svojím vstupom do únie stratí väčšie množstvo kompetencií ako v čase existencie ČSFR. Mečiar referendum neodmieta, nepovažuje ho však za nutné. Diskusia o ústavnej zmluve prišla podľa neho neskoro.