iskusnej relácii Slovenskej televízie (STV) O päť minút dvanásť. Na otázku, či bude nasledovať petícia za vypísanie referenda o predčasných voľbách alebo generálny štrajk šéf odborárov odpovedal, že "všetko je možné i naopak". Zároveň dodal, že ak už odbory svoj boj začali, určite v ňom budú pokračovať. Ani dnes však nechcel hodnotiť piatkový výstražný štrajk. Urobí tak až potom podľa toho, ako zareaguje vláda.
Minister dopravy Pavol Prokopovič sa domnieva, že piatková akcia odborárov bola nenáležitá. Štrajk bol vopred pripravený, pričom odbory podľa neho vôbec nebrali do úvahy, či kabinet Mikuláša Dzurindu prejaví vôľu rokovať. Nový minister hospodárstva a od budúceho týždňa zrejme predseda tripartity Pavol Rusko sa domnieva, že štrajk nie je cestou k riešeniu problémov. Pripustil však, že vláda je spoluzodpovedná za vyhrotenie situácie. Na druhej strane odmietol tvrdenia odborárov, že kabinet myslí len na bohatých. Ako nový predseda tripartity je Rusko pripravený citlivo pristupovať k názorom sociálnych partnerov. Na rokovania s nimi chce prísť so snahou dohodnúť sa, nie však za každú cenu.
Aktivity odborárov bude naplno podporovať Komunistická strana Slovenska (KSS). Poslanec Ivan Hopta sa domnieva, že odbory na Slovensku by mali byť aj tvrdšie, pretože sa tu prijímajú antisociálne zákony. Mal na mysli najmä dôchodkovú a daňovú reformu. Podľa prezidenta KOZ ide o "halabala zmeny", pretože súčasná vláda postupne ruší to, čo schválila počas pôsobenia do roku 2002. Saktor kritizoval predovšetkým nedávno prijatý zákon o sociálnom poistení. KOZ je rozhodnutá podľa svojho šéfa "tlačiť na prezidenta, aby ho nepodpísal". Prokopovič pripustil, že každé naštartovanie reforiem prináša spočiatku negatívne výsledky. Ako dodal, "musíme na istý čas zaťať zuby".