vážnu vec, ktorá sa dotýka tak veriacich, ako i neveriacich občanov. Nazdáva sa, že táto problematika nebola dostatočne pripravená na rokovanie v NR SR, o tejto téme sa v procese prípravy novely ústavy nehovorilo.
Takouto vážnou otázkou sa podľa prezidenta bolo potrebné zaoberať najprv mimo parlamentu. Pripustil, že táto háklivá téma sa v NR SR politicky zneužíva. Ale na druhej strane, ako povedal, poslanci majú právo predložiť v parlamente aj návrhy, ktoré by mohli byť zahrnuté do ústavy v prípade, že to ostatní odsúhlasia. "Ak by však kvôli tomu, že sa otázka interrupcií nedostatočne pripravená dodatočne nastolila v parlamente, nemala byť schválená Ústava SR, nebolo by to dobre," podotkol prezident.
Predseda KBS František Tondra zastáva názor, že práve teraz, keď sa rokuje o novelizácii ústavy, treba hovoriť aj o otázke interrupcií, i keď nevie posúdiť, kedy a aké návrhy na novelizáciu ústavy sa predkladali. Myslí si však, že po prijatí novelizovanej Ústavy SR by už bolo neskoro. F. Tondra nesúhlasí s tým, aby sa problematika interrupcií redukovala na čiste náboženskú otázku. "Je to aj problém čisto sekulárny, lebo môže mať veľmi nepriaznivé dôsledky pre spoločnosť, ako to nasvedčuje veľmi nedobrý demografický vývoj nielen na Slovensku, ale aj inde vo svete. Je to otázka na širokú diskusiu, postoj cirkvi k nej je však vzhľadom na Boží zákon jednoznačný a nemôže byť iný," zdôraznil predseda KBS.