kde bol na dvoch zasadaniach Európskej ľudovej strany, sa uskutočnilo sedem bilaterálnych stretnutí s premiérmi Španielska, Malty, Luxemburska, Estónska, Maďarska a s rakúskym kancelárom. Preto predseda vlády odmietol tvrdenia, že zneužil na stranícke ciele vládny špeciál. Stretnutia sa týkali predovšetkým európskeho integračného procesu a šancí SR naplniť svoje snahy - získať členstvo v Európskej únii, dodal.
Premiér spomenul, že počas návštevy Strednej zdravotníckej školy v Prešove bol príjemne prekvapený vysokou úrovňou výchovno-vzdelávacieho procesu tejto ustanovizne. Medzi stovkami žiakov školy sú aj deti z Čiech, čo nebýva pri tomto type škôl bežným javom. Kvôli riešeniu priestorových ťažkostí chce premiér rokovať s ministrom obrany Jozefom Stankom, aby zdravotná škola získala objekty prešovských kasární, ktoré sú pre armádu nepotrebné.
Podľa prijatého rokovacieho poriadku premiér i členovia vlády neodpovedajú na písomne predložené otázky tým poslancov, ktorí nie sú v tej chvíli v rokovacej sieni. Preto nemohol Dzurinda vysvetliť poslankyniam zo Slovenskej národnej strany Eve Slavkovskej a Melánii Kollárikovej, či na slovenskej vnútropolitickej scéne existuje tzv. pakt stability a ako sa angažujú telekomunikačný a protimonopolný úrad pri skúmaní požiadavky UPC zvýšiť poplatky za káblovú televíziu.
Parlament sa nedozvedel ani to, čo sa podávalo na raňajkách s prezidentom USA Georgeom Bushom, pretože si Ľudmila Mušková z HZDS nepočkala na odpoveď.