"Takýto stav by prispel k usporiadaniu pomerov," povedal v súvislosti s petičnou akciou KOZ na skrátenie volebného obdobia súčasnej vlády v dnešnej spravodajskej relácii STV O päť minút dvanásť. Zdôraznil, že "od skupiniek treba prejsť ku všetkým profesionálnym a sociálnym skupinám", ktoré sú politikou vlády vylúčené zo spoločnosti. Tkáč nekonkretizoval, či by prípadný menšinový kabinet mohol počítať s podporou ĽÚ.
Podľa slov podpredsedu ĽS-HZDS Sergeja Kozlíka strana podporuje petičnú akciu odborárov. K vysloveniu nedôvery vláde v Národnej rade SR, ktoré iniciuje šéf Smeru Robert Fico, sa však ĽS-HZDS pridá iba v prípade, ak bude Fico disponovať okrem HZDS 51 poslaneckými hlasmi. Kozlík sa v tejto súvislosti posťažoval na to, že opozícia dostáva malý priestor v médiách, odhadol ho na 10 percent.
Podpredseda vlády a minister financií Ivan Mikloš argumenty KOZ považuje za nepravdivé. Podľa neho SR má najsilnejší zákon o tripartite spomedzi okolitých krajín a vláda v rámci možností vychádza odborárom v ústrety. Činnosť odborov sa spolitizovala a aktivity majú slúžiť bossom KOZ ako "výťahy k poslaneckým kreslám", myslí si Mikloš. Naznačil, že na "blbej" nálade v spoločnosti majú svoju zásluhu médiá. Verí, že vládny program a reformy kabinet zrealizuje.
Spoluzodpovednosť médií na aktuálnom stave pripúšťa aj podpredseda KDH Július Brocka. "KOZ zneužíva ťažkosti vlády s presadzovaním reforiem a ide nám do kapusty," komentoval petičnú akciu odborov, ktorá je podľa neho politickou iniciatívou. Zdôraznil, že odbory prekračujú svoje kompetencie a zneužívajú monopolné postavenie.