kej únie. Druhou - s počtom 11 dní bola oficiálna návšteva slovenskej parlamentnej delegácie v Japonsku a Kórejskej republike. Poslanci sú po každom absolvovaní cesty povinní vypracovať správu o pobyte a prerokovávaných témach a výsledkoch zasadaní pre predsedu parlamentu. V prípade delegácií to robí ich vedúci.
Z informácie, ktoré poskytla Kancelária Národnej rady SR vyplýva, že niektorí poslanci absolvovali desaťdňové pracovné pobyty na 104. konferencii Medziparlamentnej únie (MPÚ) v Jakarte a na oficiálnej návšteve Austrálie a Nového Zélandu. Najčastejšie slovenskí zákonodarcovia vycestovali do Štrasburgu, Bruselu a Paríža, kde sídlia medzinárodné parlamentné inštitúcie, ako aj do hlavných miest susedných krajín - Prahy, Varšavy, Budapešti.
Na najväčšom počte zahraničných pracovných ciest sa zúčastnili členovia integračného a zahraničného výboru - Belohorská, Peter Weiss, Árpád Duka-Zólyomi, Juraj Švec, Oľga Keltošová, Vojtech Tkáč, Jozef Prokeš či František Šebej. Z tých, ktorí boli v zahraničí iba raz, NR SR najmenej zaplatila za cestu Evy Rusnákovej do Prahy, ktorá stála 886 korún. Najviac za jediné vycestovanie zaplatila národná rada v prípade Kataríny Čižmárikovej a Romana Hofbauera, ktorí boli päť dní v Štokholme a Helsinkách za 180 tisíc Sk. Parlament umožnil za necelých 14 600 Sk odcestovať Františkovi Mikloškovi na desaťdňové stretnutie spisovateľov do Slovinska.
Oficiálnu návštevu na Slovensku absolvovali aj niektorí predsedovia národných parlamentov, medzi inými z Číny, Slovinska či Českej republiky. V uplynulom roku však NR SR navštívili aj partnerské výbory zo zahraničia, pričom najčastejšie boli na Slovensku poslanci z Českej republiky. Recipročnú návštevu absolvovali členovia výborov: ústavnoprávneho, hospodárskeho, pre vzdelanie, vedu, mládež, a šport, ľudské práva a národnosti a európsku integráciu. Na Slovensko prišli aj poslanci z Nórska, Slovinska, Rakúska, Poľska, Veľkej Británie a Maďarska. Uskutočnili sa aj rokovania skupín priateľstva MPÚ a slovenskí zákonodarcovia sa stretli napríklad s poslancami Maďarska, Poľska, či južnej Kórey.