Ako uviedla v dnešných Novinách STV, tieto materiály protirečia názoru okresného prokurátora, že o vyplácaní odmien rozhodovala vláda kolektívne. To bol aj dôvod, prečo Michal Barila nedávno zastavil stíhanie voči Vladimírovi Mečiarovi.
Podľa dnešných Novín STV to, že Mečiar o vyplácaní odmien rozhodoval sám, dosvedčujú výroky bývalej podpredsedníčky vlády Kataríny Tóthovej, ktorá na výsluchu uviedla: "Vláda ako zbor nemala v programe takúto úlohu a napokon takéto úlohy jej ani neprislúchajú." Bývalá vedúca Úradu vlády SR Zdenka Kramplová zase podľa STV tvrdila, že "predseda vlády V. Mečiar jej uložil pripraviť podklady na vyplatenie odmien podpredsedom i jednotlivým ministrom". Ako ďalej informovala STV, Tóthová sa dnes ku kauze odmien odmietla vyjadriť.
Uznesenie vlády zo 7. februára 1995 zase konštatuje, že udeľovanie odmien členom vlády je nad rámec platných zákonov. Vláda preto, ako uviedla STV, uložila ministerstvu práce pripraviť návrh chýbajúceho zákona. Podľa slov Oľgy Keltošovej sa tak stalo už v roku 1996, ale o návrhu zákona vláda nikdy nerokovala. "Program rokovania vlády aj v minulom období aj v tomto období zostavuje predseda vlády. Prečo to neprišlo na program rokovania vlády, netuším", uviedla v Novinách STV Keltošová.
O tom, či sa podľa návrhu okresného prokurátora Michala Barilu zastaví trestné stíhanie voči Vladimírovi Mečiarovi, Generálna prokuratúra SR zatiaľ nerozhodla.
Podľa názoru vyšetrovateľky mal Vladimír Mečiar nezákonným vyplácaním odmien spôsobiť škodu štátnemu rozpočtu vyše 13 800 000 korún, uviedla STV.