"Každý štát si odborníkov nejakým spôsobom chráni. A prečo nie aj eštébákov? Ak je odborníkom, ak mu ide o túto republiku?" spýtal Ševc v dnešnej relácii Televízie Markíza Na telo. Na otázku moderátora, či išlo o odborníkov na udávanie susedov, Ševc podotkol: "Prosím vás, to je už len v rozprávkach."
Cieľom KSS je podľa Ševcových slov vybudovanie socializmu, ktorý má novú orientáciu a hodnotové prvky, teoretickým základom však ostáva podľa neho marxizmus-leninizmus. "Lenin bol tvorca a mysliteľ, tak isto ako Marx," poznamenal Ševc. Na leninizme sa mu pozdáva najmä to, že "v každom prípade išiel na hodnotovú orientáciu pre človeka". Ševcovi nie je známe, že by Lenin niekoho zabil, alebo dal príkaz na zabitie niekoho. Upozornil však, že problémy občanov s mocou sa dodnes vyskytujú na celom svete, vrátane Európy a USA. "Vy si myslíte, že tam ak by ste dnes povedali niečo proti Bushovi, že by ste nemali nejaké opletačky?" opýtal sa moderátora.
Vstup krajín Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968 hodnotí Ševc "v každom prípade ako bratskú pomoc". Považuje za chybu, že vtedajšie československé vedenie si neriešilo problémy vlastnými silami, a tým donútilo spojencov, aby to riešili oni. Človeku, ktorý by však v tom čase verejne vyjadril svoj názor, že išlo o okupáciu, by sa podľa Ševca nič nestalo. Na otázku moderátora, či teda mohol človek počas komunistického režimu slobodne vyjadrovať svoje kritické názory, Ševc odpovedal: "A prečo by nie? Otázka je, do akej miery bol smelý." Na námietku, že za vyslovenie názoru v 50-tych rokoch mohol človek prísť o život, predseda KSS podotkol: "A dnes môžete prísť o prácu".
Komunisti sa podľa Ševcových slov snažia poučiť z chýb v minulosti. "Keď hovoríme, že sme schopní sebareflexie, myslíme to úprimne a čestne, a ten, kto to nechce pochopiť a vidieť, je to jeho legitímne právo, ale my budeme robiť všetko preto, aby sme svoj program realizovali," vyhlásil predseda KSS.