SME

Vyše 95-percentná účasť súkromných lekárov v Košiciach na proteste ASL

Košice 19. septembra (TASR) - Vyše 95-percentnú účasť košických súkromných lekárov dnes zaznamenali na školení o ochrane a bezpečnosti pri práci, ktoré ...

Košice 19. septembra (TASR) - Vyše 95-percentnú účasť košických súkromných lekárov dnes zaznamenali na školení o ochrane a bezpečnosti pri práci, ktoré bolo prvým krokom nátlakových akcií proti pripravovanému cenovému opatreniu Ministerstva zdravotníctva SR.

Podľa hlavnej organizátorky, krajskej poverenkyne Asociácie súkromných lekárov SR Otílie Ostróovej, sa na akcii v Košiaciach zúčastnilo 421 lekárov. Podobná situácia dnes bola aj v Michalovciach, Humennom, Sobranciach, Trebišove a Spišskej Novej Vsi. Podľa Ostróovej takáto plná účasť potvrdzuje, že situácia je veľmi vážna a lekári si považovali za povinnosť deklarovať svoj postoj, pretože ohrozenie ich ambulancií ohrozuje aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre obyvateľstvo.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V Košiciach sa počas akcie problémy s pacientmi nevyskytli, ošetrovalo sa priebežne a aj samotní pacienti, ak to nebolo nevyhnutné, sa poliklinikám vyhli. Zdravotnú starostlivosť zabezpečovali službukonajúci lekári v každom zdravotníckom zariadení. Kolegov v Košiciach podporili aj oddelenia centrálnych príjmov oboch fakultných nemocníc, kde prisľúbili v prípade nutnosti pacientov ošetriť a podniknúť aj prípadne výjazdy.

Po školení sa uskutočnilo zhromaždenie členov regionálnych lekárskych komôr a regionálnych asociácií súkromných lekárov Košíc a okolia. Zúčastnení prijali jednohlasne vyhlásenie, ktorým žiadajú, aby si kompetentní uvedomili dôležitosť a nezastupiteľnosť intelektuálneho potenciálu tejto profesiovej skupiny. Požadujú korektné, reálne a slušné rokovania s ich zástupcami tak, aby postavenie lekára v SR nebolo prekážkou pri schvaľovaní kapitoly zdravotníctva v prístupovom procese do Európskej únie. Lekári neštátnych zdravotníckych zariadení vyhlasujú, že boli a vždy budú oporou svojich pacientov. Ich zápas o prežitie a zachovanie funkčnosti ambulancií je totiž aj zápasom o právo pacientov na poskytovanie zdravotnej starostlivosti, zdôrazňuje sa vo vyhlásení košických lekárov primárnej sféry.

SkryťVypnúť reklamu

*ver pa

NNNN

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 207
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 215
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 026
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 056
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 745
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 155
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 701
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Matej Kašlík v drese Slovenska

Slováci inkasovali päť gólov.


a 1 ďalší
zľava Filip Bajtek (Nitra) a Jakub Pobežal (Žilina)

Žilina vyhrala v Nitre druhýkrát v sérii.


a 1 ďalší
Rebecca Šramková

Slovenky môžu získať vo štvorhre aj tretí bod.


a 1 ďalší
ONLINE: Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Laura Brunkelová, Emilie Francatiová, Billie Jean King Cup 2025 (štvorhra)

Sledujte s nami online prenos z kvalifikačného turnaja Pohára Billie Jean Kingovej 2025: Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Laura Brunkelová, Emilie Francatiová.


SkryťZatvoriť reklamu