Slovenskí politici futbalovo deklasovali zahraničných diplomatov

Bratislava 19. septembra (TASR) - Podporiť aktivity UNICEF a získať finančné prostriedky pre túto organizáciu OSN na pomoc deťom a mládeži bolo hlavným ...

Bratislava 19. septembra (TASR) - Podporiť aktivity UNICEF a získať finančné prostriedky pre túto organizáciu OSN na pomoc deťom a mládeži bolo hlavným cieľom dnešného futbalového stretnutia v Bratislave medzi diplomatmi pôsobiacimi v SR a slovenskými politikmi. Družstvo zložené z poslancov Národnej rady SR a vlády SR po hodnotnom výkone zvíťazilo nad medzinárodným tímom v pomere 5:0 a získalo tak putovný pohár UNICEF. Najlepšími hráčmi oboch družstiev na ihrisku Interu boli ich kapitáni premiér Mikuláš Dzurinda a veľvyslanec Veľkej Británie v SR David Lyscom.

Dzurinda svoj dobrý výkon korunoval v poslednej minúte stretnutia, keď strelou do brány súpera dosiahol hetrik. Úspešne mu v útoku sekundovali predseda parlamentu Jozef Migaš a nezávislý poslanec Robert Fico, ktorý si taktiež pripísal gól. Na zoznam strelcov sa ešte zapísal podpredseda vlády SR Ľubomír Fogaš. Výkon slovenského družstva označil premiér za excelentný. "Myslím, že výsledok 5:0 hovorí za všetko. Ešte viac si vážim veľmi dobrú spoluprácu a pocit spolupatričnosti, ktorý vládol v našom družstve," uviedol Dzurinda po zápase pre TASR.

V základe družstva politikov ešte hrali poslanci Marián Andel, František Mikloško, Rastislav Šepták, Ján Sitek, Pavol Hrušovský, František Halmeš a Pavol Prokopovič. V tíme diplomatov sa predstavili okrem iných aj veľvyslanci Francúzska a Rumunska.

Na začiatku zápasu si všetci prítomní pripomenuli nedávne tragické udalosti v USA minútou ticha. Výsledok zbierky v prospech ohrozených detí bol podľa predbežných odhadov viac ako 20 000 korún.