zarezonovalo aj to. Prstom však nechce na nikoho ukázať, pretože išlo o tajnú voľbu. Rovnako si myslí, že niektorí poslanci sa takýmto spôsobom chceli pomstiť Mikulášovi Dzurindovi, za to, "čo urobil Ivanovi Šimkovi." Pripustil, že mohlo ísť aj o vzdor voči predsedovi ANO Pavlovi Ruskovi. Lintner sa domnieva, že niektorí zahlasovali proti nemu aj pre jeho novinárske postoje z minulosti.
Z Ruskovej reakcie po svojom druhom nezvolení nie je Lintner sklamaný. Sám považoval za neprimerané, aby ANO naďalej blokovala rokovania o zákonoch. Svoje ďalšie pôsobenie v parlamente si predstavuje na hranici medzi opozíciou a koalíciou. Keďže sa vzdal predsedníctva v poslaneckom klube, nebude sa už zúčastňovať na rokovaniach Koaličnej rady. Ako dodal, nemôže sa viac pozerať do tváre partnerom, ktorí niečo hovoria a potom inak konajú. Zostať členom koalície mu však neprekáža. "Koalícia je naplnením politiky a politika je o tom, že som v skupine ľudí a musím rešpektovať túto skupinu, s ktorou som do politiky išiel," povedal Lintner.
Kontrolu hlasovania poslancov ANO nepovažuje Lintner za nejaký problém. Ako zdôraznil, osobne sa pýtal, či má niekto problém s jeho kandidatúrou. Pre koalíciu bolo podľa neho dôležité vedieť, ako kto z aliancie hlasoval. Vyhlásenia predsedu parlamentu Pavla Hrušovského, ktorý spochybnil jednotné hlasovanie ANO, preto považuje za farizejské.
Lintner sa odmietol vyjadriť k tomu, či je Jirko Malchárek vhodným kandidátom na post podpredsedu NR SR. Podľa neho musí o tom rokovať predsedníctvo ANO. Podľa Lintnera však nie je dobré zvýšiť počet podpredsedníckych postov, čo navrhuje Rusko.