si mali jednotlivé strany preštudovať a o dva týždne sa k nemu vyjadriť na ďalšej koaličnej rade. Podľa Ruska návrh obsahuje postup privatizácie jednotlivých podnikov, pričom v niektorých prípadoch by malo ísť o priamy predaj, ďalšou možnosťou je predaj prostredníctvom kapitálového trhu a napríklad v prípade teplární by malo ísť o kombináciu vstupu strategického investora a bezodplatného prevodu časti akcií na mestá.
Ako Rusko zdôraznil po rokovaní koaličnej rady, privatizácia teplární by v žiadnom prípade nemala ovplyvniť cenu tepla. Balík 51 % akcií by mal podľa navrhovanej alternatívy získať strategický investor a výnos sa rozdelí medzi Fond národného majetku a zvyšná časť financií poslúži na zvýšenie základného imania teplární a na ich technologickú obnovu. Priestor na ďalší predaj akcií predseda ANO nevidí v prípade Slovenského plynárenského priemyslu, pretože výnosy z dividend budú v tomto roku dostatočne vysoké a v ďalšom období by mali ešte rásť. Koalícia sa mala zaoberať aj stavom prípravy privatizácie Slovenských elektrární, vzhľadom na posun stretnutia s privatizačným poradcom vlády sa však týmto bodom budú partneri zaoberať až o dva týždne.
Šéf ministerstva hospodárstva oboznámil koaličných partnerov aj s tým, že jeho rezort zadá na vypracovanie analýzu, ktorá by mala zhodnotiť všetky aspekty možnej dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce. Podľa Ruska pritom existuje viacero alternatív a to napríklad dostavba elektrárne bez zdrojov zo štátneho rozpočtu, alebo riešenie tejto problematiky zároveň s privatizáciou Slovenských elektrární. Samotný verdikt, či sa elektráreň v Mochovciach dostavia, bude závisieť od výsledkov analýzy a aj politickej vôle, dodal Rusko.
Koalícia sa zaoberala aj podnetom jednej z koaličných strán ohľadom problematiky Duckého zmeniek. "Jeden z koaličných partnerov prišiel s informáciou, že na ministerstve hospodárstva sa rokuje o mimosúdnom vyrovnaní celého sporu. Tieto informácie sú však nezmysel," povedal minister hospodárstva s tým, že spor ohľadom zmeniek, ktoré vystavil bývalý šéf Slovenského plynárenského priemyslu Ján Ducký, sa bude aj naďalej riešiť na základe rozhodnutia vlády súdnou cestou.