riedkov z eurofondov," konštatoval Dzurinda po sobotňajšom neformálnom stretnutí so slovinským premiérom Antonom Ropom. "Do konca budúceho roka bude Slovinsko zrejme pripravené na prechod na menu euro," povedal Dzurinda. Slovenský premiér ukončil svoju návštevu Slovinska po tom, čo sa deň predtým zúčastnil na samite krajín CEFTA, ktorý sa konal blízko slovinského mesta Kranj.
Slovinci plánujú ešte do májového vstupu do Európskej únie zmeniť svoju štátnu vlajku, ktorá sa podobá slovenskej zástave. Tejto témy sa však už dnes premiéri nedotkli. "Vôbec totiž nie je dôležité, či sa naše zástavy podobajú alebo nie. Mne imponuje, keď si Slovensko pomýlia so Slovinskom," povedal Dzurinda. Keď bol slovinský prezident a vtedajší premiér Janez Drnovšek na jar 2001 na Slovensku, povedal, že ak si má svet Slovinsko s niekým mýliť, tak nech si ho mýlia so Slovenskom. "Ak chce Slovinsko posilniť svoju identitu aj tým, že zmení svoju vlajku, nemyslím si, že by s tým mali mať Slováci problémy," uzavrel túto tému Dzurinda.
V sobotu boli na programe slovenského a slovinského premiéra neformálne témy. "Obaja sa však boríme v parlamente s poslancami, ktorých sa snažíme získavať pre štátny rozpočet," povedal. Ako dodal, obaja sa rovnako usilujú presadiť do európskej zmluvy to, čo je pre ich krajiny dôležité.
Stredoeurópska dohoda o voľnom obchode bola podpísaná 21. decembra 1992 v poľskom Krakove. Jej cieľom bola liberalizácia vzájomných ekonomických vzťahov a odstránenie obmedzenia v obchode medzi členskými krajinami. V súčasnosti združuje Česko, Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Slovinsko, Rumunsko, Bulharsko a Chorvátsko. Od mája budúceho roka, keď päť z týchto krajín vstúpi do Európskej únie, sa CEFTA zúži len na Rumunsko, Bulharsko a Chorvátsko. Samit v Slovinsku bol tak posledným v súčasnom osemčlennom zložení.