Stretávanie sa jej členov preukázalo oprávnenosť existencie takejto skupiny, pretože vzájomné vypovedanie jednotlivých príbehov pomáha rodičom ľahšie sa vyrovnávať so svojím údelom. Uviedla to vedúca skupiny, psychologička Magda Papánková, ktorej v októbri minulého roku prišiel o život pri cyklistických pretekoch v Košiciach jej osemnásťročný syn.
"Väčšinou ide o rodičov, ktorým zahynuli deti pri automobilovej nehode, a to za dosiaľ nevyjasnených okolností," povedala pre TASR Papánková. Podľa jej slov je bolesť týchto ľudí znásobená pocitom ukrivdenosti z toho, že voči vinníkovi nehody sa nevedie dôrazné policajné vyšetrovanie.
Ako doplnila Papánková, členmi skupiny je deväťdesiat percent občanov, ktorým dieťa zomrelo na následky ťažkých zranení iba nedávno, takže rany na psychike sú čerstvé.
Terapeutická skupina začala svoju činnosť začiatkom februára tohto roku, a to v priestoroch bratislavského Občianskeho združenia a poradne Pomoc obetiam násilia (PON). Je prístupná pre každého občana Slovenska s podobným osudom. Ľuďom je ponúknutá nielen psychologická, ale aj právna pomoc.