a jeho slov uskutočňuje v nie jednoduchom čase a aj to je signál, ako Slovensku veľmi záleží na stabilizácii situácie v regióne Blízkeho východu. Okrem zintenzívnenia politického dialógu mala svoj význam aj pre prehĺbenie spolupráce v hospodárskej oblasti, či oblasti kultúry a vzdelávania.
Dzurinda po rokovaniach povedal, že názory predstaviteľov izraelskej koalície a opozície na jednotlivé kroky sa líšia. Premiér nechcel hodnotiť pohľad tej či onej strany na riešenie izraelsko-palestínskej otázky. Informácie, ktoré získal, však pomôžu slovenskej reprezentácii pri formulovaní postojov. Podľa neho bude tieto stanoviská pripravovať nezávisle podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Premiér Dzurinda verí, že prispejú za rokovacím stolom na medzinárodných fórach k čo najlepšiemu vývoju na Blízkom Východe a stabilizácii situácie. Dzurinda zdôraznil, že Slovensko ako budúci člen Európskej únie sa chce chopiť svojej zodpovednosti aj v tejto oblasti.
Premiéra na záver jeho oficiálnej návštevy Izraela prijal prezident Moše Kacav. Obaja zablahoželali Ahmedovi Kurájovi k definitívnemu vymenovaniu do funkcie palestínskeho premiéra. Dzurinda konštatoval, že nový kabinet je nádejou na oživenie dialógu a opätovné naštartovanie mierového procesu.
Minister obrany Juraj Liška skonštatoval, že predstavitelia izraelských firiem zaoberajúcich sa výrobou špeciálu prejavili záujem investovať na Slovensku. Spolu so slovenskými firmami by mohli napríklad spolupracovať pri vývoji v oblasti špičkových technológií. Aj keď nepadli konkrétne rozhodnutia, slovenským firmám Liška odporučí isté kontakty, ktoré „by stáli za úvahu“.
Premiér si dnes podvečer uctil pamiatku obetí holokaustu v múzeu Yad Vashem a položil kyticu na hrob zavraždeného izraelského premiéra Jicchaka Rabina.