SME

Splnomocnenec vlády SR navštívil Slovákov v Kanade

BRATISLAVA 20. novembra (SITA) - Rokovania o príprave nového Zákona o zahraničných Slovákoch a koncepcii komplexnej starostlivosti vlády SR o Slovákov žijúcich v zahraničí sú cieľom pracovnej návštevy splnomocnenca vlády SR pre zahraničných Slovákov Clau

da Baláža v Kanade. Jeho program koordinovaný slovenským veľvyslanectvom v Ottawe je zameraný na stretnutia so Slovákmi v kanadských mestách s ich najväčšou koncentráciu.

Pracovná návšteva C. Baláža sa začala 13. novembra v Toronte, kde žije jedna z najväčších slovenských komunít v zahraničí - približne 35 tisíc Slovákov. Na stretnutí s predstaviteľmi slovenskej komunity v sídle najstaršej slovenskej organizácie v Kanade - Kanadskej slovenskej ligy sa zúčastnili aj reprezentanti ďalších krajanských a cirkevných organizácií. Splnomocnenca prijala štátna ministerka pre multikultúrnu politiku Jean Augustinová, s ktorou diskutoval o európskych kontextoch populačných trendov vo svete a možnostiach využitia kanadských skúseností v oblasti začleňovania imigrantov do aktívneho spoločenského života.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V Ottawe sa vládny splnomocnenec stretol v budove slovenského veľvyslanectva s predstaviteľmi Slovákov žijúcich v okruhu kanadského hlavného mesta. V najbližších dňoch má C. Baláž na programe pracovné stretnutia so slovenskými predstaviteľmi v Montreale a Vancouveri, stretne sa aj s honorárnymi konzulmi SR, navštívi slovenské kostoly a bude rokovať s predstaviteľmi krajanských organizácií.

V Kanade podľa údajov slovenského veľvyslanectva v Ottawe žije 100 až 130 tisíc Slovákov, podľa kanadských štatistík je ich počet približne 50 tisíc.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 974
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 597
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 790
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 609
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 284
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 985
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 485
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 112
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu