a referendum o predčasných parlamentných voľbách podpísalo presne 115 291 občanov, čo pokladá za "slušné číslo". Akciu pritom odbory oficiálne začali 15. novembra. Saktor zdôraznil, že medzi ľuďmi cítiť veľký dopyt a preto sa aj zvýši počet miest, kde zbierajú podpisy. Najviac podpisov sa im zatiaľ podarilo získať v Žilinskom kraji, naopak, najmenej podpisov majú z Bratislavského kraja. Počet
350 000 podpisov, potrebných na vypísanie referenda, získajú podľa Saktorových odhadov skôr než 15. decembra. Ich zbieranie však do tohto termínu určite neprerušia a až v polovici decembra budú uvažovať o ďalšom postupe a ukončení petičnej akcie, dodal.
Saktor je presvedčený, že petičnú akciu načasovali dobre a je teraz na občanoch, aby využili šancu aj v referende na zmenu vlády. Na zberných miestach odborári podľa svojho prezidenta občanom vysvetľujú, že po podpise petície bude ešte nasledovať aj referendum. Ak aj napriek všetkej snahe sa nakoniec na referende
nezúčastní potrebná nadpolovičná väčšina občanov, odborári budú túto skutočnosť vnímať ako fakt, že "občania mali možnosť vysloviť sa a nevyužili ju" a budú hľadať iné nástroje. V prípade, že by referendum bolo úspešné a občania by sa vyslovili za zmenu súčasnej vlády, no parlament by tento fakt nerešpektoval, odbory sú podľa Saktora pripravené byť na čele "občianskeho odporu". Viem si predstaviť taký všeobecný občiansky protest, ktorý by mohol mať charakter generálneho štrajku, dodal Saktor.
Akciu odborárov aktívne podporujú aj politické strany - Smer, KSS, SDĽ a SNS. Akciu podporujú tiež občianske združenia ako Jednota dôchodcov na Slovensku a Združenie občanov poškodených nebankovými subjektmi. Verbálne ju podporila ďalej Ľudová strana - HZDS i rómske politické strany.