na jej dnešnom prvom rokovaní viedol podpredseda vlády SR Pál Csáky, totiž tvrdí, že k masovému odchodu slovenských Rómov nepríde, pretože po našom vstupe do EÚ sa stanú občanmi únie a nebudú môcť žiadať o azyl v inej členskej krajine.
Slovenská časť komisie tiež diskutovala o programoch na potláčanie úžery v rómskych komunitách a o podpore projektov na začlenenie Rómov do života väčšinovej spoločnosti. Vicepremiér Csáky informoval jej členov o pripravovanej návšteve podpredsedu českej vlády Petra Mareša v Bratislave, ktorá sa uskutoční na pozvanie slovenskej strany. V tom čase by sa malo konať aj spoločné zasadnutie českej i slovenskej časti komisie.
Členmi Spoločnej česko-slovenskej komisie pre otázku migrácie Rómov zo SR do ČR sú zástupcovia rezortov vnútra, zahraničných vecí, zdravotníctva a sociálnych vecí. Na návrh zúčastnených sa členom komisie stane aj štátny tajomník ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorého určí minister rezortu na základe požiadavky podpredsedu vlády SR Pála Csákyho. Vicepremiér poveril vedení slovenskej časti komisie štátneho tajomníka Ministerstva vnútra SR Martina Pada.
Agentúru SITA o tom informoval Martin Urmanič, poradca vicepremiéra P. Csákyho.
es;tm;fa