Komuniké z rokovania vlády SR 26. septembra

Bratislava 26. septembra (TASR) - Vláda Slovenskej republiky sa dnes zišla na 177. schôdzi a rokuje pod vedením predsedu Mikuláša Dzurindu.

Z programu boli stiahnuté:

Návrh zákona o finančnom zabezpečení cirkví a náboženských spoločností.

Analýza dopadu úpravy regulovaných cien na rozpočtové a príspevkové organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR.

Návrh zákona o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Kontrolná správa o plnení Programu starostlivosti o Národný park Slovenský raj.

Kontrolná správa o plnení programu starostlivosti o Národný park Malá Fatra.

Harmonogram vyrovnávania veku odchodu do dôchodku žien a mužov.

Do programu boli dodatočne doplnené:

Návrh zákona o zrušení niektorých štátnych fondov, o niektorých opatreniach súvisiacich s ich zrušením a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Návrh zákona o podmienkach a kontrole dovozu, vývozu a sprostredkovateľských činností týkajúcich sa tovaru a technológií podliehajúcich kontrolným režimom.

Návrh rámcovej dohody medzi Slovenskou republikou a Európskou bankou pre obnovu a rozvoj týkajúcej sa aktivít Medzinárodného fondu podpory pre odstavenie JE Bohuníc.

Návrh nariadenia vlády, ktorým sa mení nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 7/2000 Z. z., ktorým sa vydáva Zoznam liečiv a liekov uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe zdravotného poistenia v znení neskorších predpisov.

Návrh nariadenia vlády, ktorým sa mení nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 8/2000 Z. z., ktorým sa vydáva Zoznam zdravotníckych pomôcok uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe zdravotného poistenia v znení nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 488/2000 Z. z.

Návrh na povolanie vojakov Armády Slovenskej republiky na zabezpečenie ochrany štátnej hranice Slovenskej republiky.

Návrh na odvolanie Ing. Antona Poliaka z funkcie prednostu Okresného úradu v Krupine a na vymenovanie MVDr. Pavla Poliaka do tejto funkcie.

Informácia o pohľadávkach energetických podnikov voči zdravotníckym, školským zariadeniam a štátnej správe.

x x x x x x x

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 347/1990 Zb. o organizácii ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona o ochrane súkromia a o príslušnosti súdov pri použití informačno-technických prostriedkov, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Vladimíra Palka na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície v znení neskorších predpisov.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Petra Bohunického na vydanie zákona o osvedčovaní listín a podpisov na listinách obecnými úradmi.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajoch) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 379/1997 Z. z. o prevádzkovaní súkromných bezpečnostných služieb a podobných činností v znení neskorších predpisov.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami vyjadrila súhlas s návrhom poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Gabriela Palacku na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 213/1997 Z. z. o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby. Predmetom navrhovanej novely je predovšetkým odstránenie medzier v doterajšej úprave, riešenie praktických problémov, ktoré vznikajú v aplikačnej praxi a zvýšenie právnej ochrany subjektov súkromnoprávnych vzťahov.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona o nadáciách a o zmene Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Predmetom návrhu zákona je úprava založenia, vzniku, zrušenia, zániku a hospodárenia nadácii, ako aj vytvárania nadačných fondov. Navrhovaná právna úprava má za cieľ zjednodušiť proces vzniku právnej subjektivity nadácii, zefektívniť hospodárenie nadácii s ich majetkom, ako aj umožniť fyzickým a právnickým osobám prostredníctvom nadačných fondov vytvorených pri nadáciách kumulovať finančné prostriedky na vopred určený, spravidla naliehavý účel.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 386/1997 Z. z. o ďalšom vzdelávaní a o zmene zákona NR SR č. 387/1996 Z. z. o zamestnanosti v znení zákona č. 70/1997 Z. z. Cieľom predkladaného návrhu zákona je spresniť postavenie a úlohy Ministerstva školstva Slovenskej republiky a Akreditačnej komisie MŠ SR na ďalšie vzdelávanie v procese akreditácie vzdelávacích ustanovizní, ustanoviť povinnosť akreditácie niektorých vzdelávacích programov, odstrániť rozpor s právnou úpravou v oblasti vysokých škôl a ustanoviť dĺžku platnosti vydaných potvrdení o akreditácii.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 1/1993 Z. z. o Zbierke zákonov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov. Návrhom zákona sa v súvislosti s poslednou novelou Ústavy SR (ústavný zákon č. 90/2001 Z. z.) upravujú najmä ustanovenia týkajúce sa vyhlasovania medzinárodných zmlúv tak, aby medzinárodné zmluvy, ktoré majú prednosť pred zákonom, boli vyhlásené v Zbierke zákonov SR riadne a včas.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh nariadenia vlády, ktorým sa mení nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 7/2000 Z. z., ktorým sa vydáva Zoznam liečiv a liekov uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe zdravotného poistenia v znení neskorších predpisov. Predložený návrh nariadenia vlády je vypracovaný podľa ő 39 ods. 3 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 98/1995 Z. z. o Liečebnom poriadku v znení zákona č. 3/2000 Z. z. a čl. 120 ods. 1 Ústavy SR. Schválený návrh nariadenia vlády SR prispeje k racionálnejšiemu používaniu liekov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a tým aj k zníženiu celkových nákladov na lieky.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila Návrh nariadenia vlády, ktorým sa mení nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 8/2000 Z. z., ktorým sa vydáva Zoznam zdravotníckych pomôcok uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe zdravotného poistenia v znení nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 488/2000 Z. z.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona o podmienkach a kontrole dovozu, vývozu a sprostredkovateľských činností týkajúcich sa tovaru a technológií podliehajúcich medzinárodným kontrolným režimom. Predkladaný návrh zákona v rámci kontroly dovozu, vývozu a sprostredkovateľských činností týkajúcich sa tovaru a technológií podliehajúcich medzinárodným kontrolným režimom sčasti upravuje vykonávanie zahraničnoobchodných činností alebo prevozu tovaru cez územie Slovenskej republiky. Podľa návrhu zákona Slovenská republika môže obmedziť alebo zakázať nakladanie s týmito druhmi tovarov alebo nakladanie viazať na splnenie určitých podmienok, vrátane udelenia úradného povolenia alebo viazať obchodovanie s takýmto tovarom na predloženie určitých dokladov.

*(pokr.) mk

NNNN

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 2. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 4. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
 5. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
 6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
 7. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
 8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
 9. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
 10. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
 1. Hitparáda štiav
 2. 14. ročník AmCham „JOB FAIR“ v Košiciach
 3. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 4. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
 5. Malé knedličky, veľké dojmy
 6. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 7. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 8. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
 9. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
 10. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
 1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 11 016
 2. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 10 275
 3. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 8 545
 4. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 5 878
 5. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 5 734
 6. Volkswagen Golf: Viac, než facelift 4 221
 7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 480
 8. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 3 037
 9. Trenkwalder má nového generálneho riaditeľa 2 175
 10. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet 2 166

Hlavné správy zo Sme.sk

KULTÚRA

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. S tvrdou silou nemáme šancu.

KULTÚRA

Oscar nemá logiku. 5 dôvodov, prečo vyhral Moonlight

Mal šťastie, že nie je sci-fi.

TECH

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali Nokiu 3310

Majú Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Neprehliadnite tiež

Raper Kali: Silným motívom je smrť Róberta Remiáša

Raper Kali, vlastným menom Koloman Magyary (34), napísal titulnú pesničku k filmu Únos. Tvrdí, že ho obdobie 90. rokov láka.

Kaliňák sa potichu zmieril so sporným stavbárom z Gorily

Rezort vnútra viedol sériu súdnych sporov so stavebnou firmou Euro-Building, ktorá figuruje vo viacerých kauzách. Potichu uzavreli zmier.

Prioritou v rómskej otázke je vzdelávanie, zhodli sa účastníci relácie

Vláda predstavila akčné plány na integráciu rómskej menšiny.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop