Komuniké z rokovania vlády SR 26. septembra

Bratislava 26. septembra (TASR) - Vláda Slovenskej republiky sa dnes zišla na 177. schôdzi a rokuje pod vedením predsedu Mikuláša Dzurindu.

Z programu boli stiahnuté:

Návrh zákona o finančnom zabezpečení cirkví a náboženských spoločností.

Analýza dopadu úpravy regulovaných cien na rozpočtové a príspevkové organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR.

Návrh zákona o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Kontrolná správa o plnení Programu starostlivosti o Národný park Slovenský raj.

Kontrolná správa o plnení programu starostlivosti o Národný park Malá Fatra.

Harmonogram vyrovnávania veku odchodu do dôchodku žien a mužov.

Do programu boli dodatočne doplnené:

Návrh zákona o zrušení niektorých štátnych fondov, o niektorých opatreniach súvisiacich s ich zrušením a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Návrh zákona o podmienkach a kontrole dovozu, vývozu a sprostredkovateľských činností týkajúcich sa tovaru a technológií podliehajúcich kontrolným režimom.

Návrh rámcovej dohody medzi Slovenskou republikou a Európskou bankou pre obnovu a rozvoj týkajúcej sa aktivít Medzinárodného fondu podpory pre odstavenie JE Bohuníc.

Návrh nariadenia vlády, ktorým sa mení nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 7/2000 Z. z., ktorým sa vydáva Zoznam liečiv a liekov uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe zdravotného poistenia v znení neskorších predpisov.

Návrh nariadenia vlády, ktorým sa mení nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 8/2000 Z. z., ktorým sa vydáva Zoznam zdravotníckych pomôcok uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe zdravotného poistenia v znení nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 488/2000 Z. z.

Návrh na povolanie vojakov Armády Slovenskej republiky na zabezpečenie ochrany štátnej hranice Slovenskej republiky.

Návrh na odvolanie Ing. Antona Poliaka z funkcie prednostu Okresného úradu v Krupine a na vymenovanie MVDr. Pavla Poliaka do tejto funkcie.

Informácia o pohľadávkach energetických podnikov voči zdravotníckym, školským zariadeniam a štátnej správe.

x x x x x x x

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 347/1990 Zb. o organizácii ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona o ochrane súkromia a o príslušnosti súdov pri použití informačno-technických prostriedkov, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Vladimíra Palka na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície v znení neskorších predpisov.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Petra Bohunického na vydanie zákona o osvedčovaní listín a podpisov na listinách obecnými úradmi.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajoch) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Vláda SR prerokovala a vyjadrila nesúhlas s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 379/1997 Z. z. o prevádzkovaní súkromných bezpečnostných služieb a podobných činností v znení neskorších predpisov.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami vyjadrila súhlas s návrhom poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Gabriela Palacku na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 213/1997 Z. z. o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby. Predmetom navrhovanej novely je predovšetkým odstránenie medzier v doterajšej úprave, riešenie praktických problémov, ktoré vznikajú v aplikačnej praxi a zvýšenie právnej ochrany subjektov súkromnoprávnych vzťahov.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona o nadáciách a o zmene Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Predmetom návrhu zákona je úprava založenia, vzniku, zrušenia, zániku a hospodárenia nadácii, ako aj vytvárania nadačných fondov. Navrhovaná právna úprava má za cieľ zjednodušiť proces vzniku právnej subjektivity nadácii, zefektívniť hospodárenie nadácii s ich majetkom, ako aj umožniť fyzickým a právnickým osobám prostredníctvom nadačných fondov vytvorených pri nadáciách kumulovať finančné prostriedky na vopred určený, spravidla naliehavý účel.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 386/1997 Z. z. o ďalšom vzdelávaní a o zmene zákona NR SR č. 387/1996 Z. z. o zamestnanosti v znení zákona č. 70/1997 Z. z. Cieľom predkladaného návrhu zákona je spresniť postavenie a úlohy Ministerstva školstva Slovenskej republiky a Akreditačnej komisie MŠ SR na ďalšie vzdelávanie v procese akreditácie vzdelávacích ustanovizní, ustanoviť povinnosť akreditácie niektorých vzdelávacích programov, odstrániť rozpor s právnou úpravou v oblasti vysokých škôl a ustanoviť dĺžku platnosti vydaných potvrdení o akreditácii.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 1/1993 Z. z. o Zbierke zákonov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov. Návrhom zákona sa v súvislosti s poslednou novelou Ústavy SR (ústavný zákon č. 90/2001 Z. z.) upravujú najmä ustanovenia týkajúce sa vyhlasovania medzinárodných zmlúv tak, aby medzinárodné zmluvy, ktoré majú prednosť pred zákonom, boli vyhlásené v Zbierke zákonov SR riadne a včas.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh nariadenia vlády, ktorým sa mení nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 7/2000 Z. z., ktorým sa vydáva Zoznam liečiv a liekov uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe zdravotného poistenia v znení neskorších predpisov. Predložený návrh nariadenia vlády je vypracovaný podľa ő 39 ods. 3 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 98/1995 Z. z. o Liečebnom poriadku v znení zákona č. 3/2000 Z. z. a čl. 120 ods. 1 Ústavy SR. Schválený návrh nariadenia vlády SR prispeje k racionálnejšiemu používaniu liekov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a tým aj k zníženiu celkových nákladov na lieky.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila Návrh nariadenia vlády, ktorým sa mení nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 8/2000 Z. z., ktorým sa vydáva Zoznam zdravotníckych pomôcok uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe zdravotného poistenia v znení nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 488/2000 Z. z.

Vláda SR prerokovala a s pripomienkami schválila návrh zákona o podmienkach a kontrole dovozu, vývozu a sprostredkovateľských činností týkajúcich sa tovaru a technológií podliehajúcich medzinárodným kontrolným režimom. Predkladaný návrh zákona v rámci kontroly dovozu, vývozu a sprostredkovateľských činností týkajúcich sa tovaru a technológií podliehajúcich medzinárodným kontrolným režimom sčasti upravuje vykonávanie zahraničnoobchodných činností alebo prevozu tovaru cez územie Slovenskej republiky. Podľa návrhu zákona Slovenská republika môže obmedziť alebo zakázať nakladanie s týmito druhmi tovarov alebo nakladanie viazať na splnenie určitých podmienok, vrátane udelenia úradného povolenia alebo viazať obchodovanie s takýmto tovarom na predloženie určitých dokladov.

*(pokr.) mk

NNNN

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 3. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 4. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 6. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 8. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 9. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 10. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 1. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 2. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
 3. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 6. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 7. Univerzita vyTVORená nápadmi študentov!
 8. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
 9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 10. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 17 951
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 4 665
 3. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 3 142
 4. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 2 961
 5. Kedy sa refinancovanie oplatí? 2 212
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 2 081
 7. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 1 995
 8. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 1 788
 9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 299
 10. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 257

Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Keď ľudia idú so Saganom do úniku, vedia, že je silnejší. Čo s tým môžu urobiť

Dva roky za sebou priviedol Valach ako tréner mužskej reprezentácie Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.

KULTÚRA

Argentínsky kritik pre SME: Slováci, zostaňte takí, akí ste

Prestížne americké médiá chvália Učiteľku.

Neprehliadnite tiež

Domov

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne, v Nitre je zatiaľ ticho.

Domov

V nemocnici ho nesledovali, ako mali. Mal len tri roky a zomrel na cukrovku

Úrad pred dohľad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.

Domov

Neúspešný Kiskov protikandidát naňho podal podnet

Behýl žiada výbor parlamentu, aby preskúmal porušenia zákona o verejnom záujme.

Domov

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer oslabil o takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.