Dreninová a jeden z osobných lekárov prezidenta František Samsely. Kríž prezidenta II. stupňa udelil R. Schuster riaditeľke spoločnosti Imidž, Deane Lutherovej. Ako uviedol prezident, všetci traja ocenení majú jedno spoločné - slúžia a chránia. Dreninová dbá o to, aby R. Schuster nepodpísal zákon v rozpore s Ústavou SR, Samsely ochraňuje zdravie ľudí a Lutherová chráni imidž a protokol.
Prezident zdôraznil, že Samselymu nedáva ocenenie preto, že sú blízki priatelia a je to jeho osobný lekár. "On by si zaslúžil vyššie vyznamenanie, žiaľ je diskriminovaný v tom, že pracuje u mňa," konštatoval prezident. Reagoval tak na dnešné rozhodnutie vlády, ktorá zamietla návrh ministra dopravy Pavla Prokopoviča, aby Samsely dostal štátne vyznamenanie - Pribinov kríž III. triedy. Schuster v príhovore vyzdvihol prácu Samselyho a dodal ako je mu vďačný za to, že dnes môže hrať tenis a byť v kondícii.
Pred tromi rokmi po vážnych zdravotných problémoch sa však prezident takto pozitívne na adresu svojho osobného lekára nevyjadroval. V lete 2000 vyhlásil, že sa "už asi nenechá liečiť kamarátom" a priznal tiež, že doterajšie kritériá na jeho lekára neboli dobré. Na Samselyho adresu tiež uviedol, že niektoré víkendy v Košiciach, keď sa vráti ešte k tenisu, mu môže byť nápomocný. Po hospitalizácii nahradil Samselyho vo funkcii vojenský lekár Peter Mayer. V roku 2001 sa však Samsely už opäť vrátil na svoj post a v súčasnosti ako osobný lekár sprevádza hlavu štátu na väčšine zahraničných ciest. Košický lekár vníma dnešné ocenenie ako isté zadosťučinenie. "Prezident vidí, že na jeho zdravotných problémoch som nemal žiadnu vinu. Vždy vykonávam svoju prácu dôsledne," konštatoval Samsely.
Samsely aj Dreninová sú prvými zo Schusterových spolupracovníkov, ktorí dostali prezidentovo vyznamenanie I. stupňa. Krížom prezidenta SR II. stupňa sa môže už popýšiť aj bývalý riaditeľ sekcie ekonomiky a správy Jozef Troják. Prezidentovu medailu dostal aj kameraman KP SR Ivan Kvačkaj a bývalý riaditeľ sekcie zahraničných vecí a protokolu KP SR Tomáš Borec. Rovnaké ocenenie dostal v tomto roku aj veliteľ útvaru Čestnej stráže prezidenta SR plk. Jaroslav Šmelko, celý útvar a Vojenská hudba prezidenta SR. V minulom roku ocenil R. Schuster svojou medailou aj riaditeľa regionálneho pracoviska KP SR v Banskej Bystrici Jána Bruncka a náčelníka Vojenskej kancelárie prezidenta SR genpor. Mojmíra Hergoviča.
Po prvý raz udelil R. Schuster vlastné vyznamenania v júni 2001. Prvými nositeľmi Kríža prezidenta II. stupňa sa stal zakladateľ Slovenskej vysokej školy technickej, vodohospodár Peter Danišovič a prezidentka Ligy proti rakovine SR Eva Siracká. Medailou ako prvých ocenil prezident Vladimíra Kútneho, ktorý daroval polovicu pečene svojej sestre, a pracovníčku Slovenského Červeného kríža Annu Martincovú.
Podľa štatútu sú vyznamenania "ocenením mimoriadnych zásluh o SR, jej vznik, rozvoj a dobré meno v zahraničí, o dodržiavanie a ochranu základných práv a slobôd, o rozvoj demokracie, vrátane zabezpečovania riadneho chodu ústavných orgánov, o rozvoj najmä v oblasti obrany a bezpečnosti hospodárstva, vedy a techniky, v sociálnej oblasti, v oblasti školstva, kultúry, umenia, športu a ocenením za záchranu ľudského života a materiálnych hodnôt". Právni experti v roku 2001 tvrdili, že prezidentovo rozhodnutie udeľovať vlastné vyznamenania nemá oporu v zákone.