Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Ján Füle, prezident poslancom navrhuje, aby zákon pri opätovnom prerokovaní neprijali ako celok. Novelu zákona, ktorá ruší ustanovenie o zachovaní 51-percentného podielu štátu v strategických podnikoch, podporilo 75 zo 123 hlasujúcich poslancov.
K najväčším výhradám prezidenta patrí, že o doprivatizácii má rozhodovať vláda a nie Národná rada SR. Kritizuje tiež to, že hoci podľa novely sa musí parlament vyjadriť k návrhu a postupu privatizácie do 30 dní od jeho predloženia, ale po márnom uplynutí tejto lehoty sa návrh považuje za prerokovaný. "Uvedená úprava vytvára priestor aj pre možné vylúčenie akéhokoľvek "vplyvu" NR SR na privatizáciu, čo nie je vhodné riešenie," konštatuje sa v odôvodnení. Hlava štátu tiež kritizuje termín účinnosti novely, ktorým je 1. december tohto roka. Parlament ju schválil 11. novembra, pričom Kancelária prezidenta (KP) SR jej znenie dostala o týždeň neskôr. Prezident má pritom 15-dňovú lehotu na posúdenie zákona. Z uvedeného vyplýva, že hlave štátu nebola poskytnutá ani ústavná lehota na výkon práva veta. V súvislosti s účinnosťou novely sa nepočítalo ani s obdobím, počas ktorého by sa s jej znením stihli oboznámiť všetci, ktorým je určený. Prezident parlamentu odporúča, aby poslanci upravili aj účinnosť novely.
Minister hospodárstva Pavol Rusko sa už v minulosti vyjadril, že pri opätovnom hlasovaní parlament normu bez problémov schváli. Prezidentov nesúhlas vzhľadom na jeho postoje očakával.