je aj v súčasnosti ĽS-HZDS a nemali sme možnosť svoje názory vo vnútri hnutia prezentovať," povedal pre agentúru SITA Tkáč a dodal, že jeho kolegovia a on boli zo strany "brutálnym spôsobom vylúčení", kým Šimkovci nie. "Verím, že Ivana Šimka a jeho ľudí nepostihne podobný osud," dodal.
Tkáč sa nevyjadril, či jeho parlamentná jedenástka podporí prezidentom vrátený zákon o doprivatizácii strategických podnikov. Doprivatizácia štátnych podnikov nebola dobre zabezpečená, domnieva sa Tkáč. Ľudová únia však pripravuje požiadavku vláde ústavným zákonom ošetriť, aby peniaze, ktoré štát dostane z doprivatizácie strategických podnikov išli pre dôchodcov. "Bola by to najspravodlivejšia privatizácia po roku 1990, pretože peniaze by dostali tí, ktorí vytvárali hodnoty." Ľudovci sú však proti doprivatizácii energetických podnikov, pretože aj škandály v USA či Taliansku dokazujú, že štát musí mať podiel v energetike.
Prezidentom vrátený zákon o dani z príjmov, ktorý zavádza rovnú dať, členovia ĽÚ v parlamente zrejme podporia. Ľudová únia ho nepovažuje podľa Tkáča síce za dobrý zákon, "je však lepší ako súčasný." Napriek tomu, že zákon je výhodný len pre bohatých, po konzultáciách s podnikateľskými zväzmi sa ho poslanci Klubu nezávislých poslancov rozhodli podporiť.