al po podpise prezidenta začať platiť 1. januára a účinnosť zákona o STV posunuli poslanci na február. Významnou zmenou oproti súčasnému stavu je prevod majetku štátu, ktorý STV a SRo dnes iba spravujú, priamo do ich vlastníctva. Tento majetok, ako i majetok získaný z koncesionárskych poplatkov a peniaze na účtoch STV a SRo pochádzajúce zo štátneho rozpočtu budú vyňaté z exekúcií.
Generálnych riaditeľov STV a SRo už nebude voliť parlament, ale v tajnej voľbe Rada STV a Rozhlasová rada, ktoré sa zároveň stanú vrcholnými orgánmi týchto médií. Rozširuje sa aj počet členov rád - a to z dnešných deväť na 15. Všetkých bude voliť parlament, no zároveň sa zavedie princíp ich rotácie tak, že časť členov bude v radách na dva, časť na štyri a časť na šesť rokov.
Novoustanoveným orgánom sú trojčlenné Dozorné komisie, ktoré budú mať dohľad nad riadnym a účelným hospodárením verejnoprávnych médií. Menovať ich po jednom budú prezident, parlament a vláda. Financovanie verejnoprávnych médií bude zabezpečené z koncesionárskych poplatkov, z reklamy a sponzoringu, z predaja majetku a podnikateľskej činnosti. V oblasti podnikania zákon umožňuje vykonávať len podnikateľskú činnosť, ktorá súvisí s poslaním a hlavnou činnosťou STV a SRo. STV nebude nakoniec so zákona povinná použiť 20 percent z príjmov na slovenskú audiovizuálnu tvorbu.