eta začína správať pri obchode so zbraňami zodpovednejšie. Za zmluvu o obchode so zbraňami sa len dva mesiace po spustení kampane medzinárodných organizácií postavilo päť vlád. Amnesty International vyzýva slovenskú vládu, aby sa k nim pripojila.
Podľa Registra OSN pre konvenčné zbrane vyviezla Slovenská republika v roku 2002 do Ugandy deväť diel (D-30) a šesť raketometov. Ugandská armáda je známa tým, že poskytuje vojenskú pomoc štyrom
ozbrojeným politickým skupinám v Kongu. Tieto skupiny boli pritom navzájom v neustálom konflikte. Pri ich ozbrojených stretoch bolo zabitých veľké množstvo civilistov. Hoci v roku 1999 bola podpísaná mierová dohoda, ktorá požadovala stiahnutie cudzích vojsk a odzbrojenie bojujúcich skupín. V októbri 2002 Uganda oficiálne stiahla viac ako 90 percent jednotiek. Naďalej však poskytuje zbrane obom znepriateleným etnikám – Lendu aj Hema a navzájom ich rozoštváva. Konflikt, ktorý si neustále vyžaduje nové zbrane, sa pre ňu stal výnosným obchodom. Hospodárska stratégia ugandskej armády nazývaná “vojenský komercionalizmus” spôsobila rozvrat ekonomiky na východe Konga. Obyvateľov zdierajú, oblasť zaplavujú ugandskými výrobkami. Východné oblasti Konžskej demokratickej republiky sú bohaté na zlato, diamanty, koltán (používa sa pri výrobe mikročipov) a ďalšie nerasty.
Od vypuknutia konfliktu v Konžskej demokratickej republike v roku 1998 v krajine prišlo o život 3,3 milióna ľudí, prevažne ženy, deti a starí ľudia. Viac ako 2,25 milióna obyvateľov muselo opustiť svoje domovy.