ľké nádeje, že sa podarí odhaliť páchateľa, pretože na internet to mohol dať ktokoľvek. Hanzel nechcel špekulovať, odkiaľ výpoveď unikla. "Máme však vedomosť o tom, že výpoveď mala v rukách istá osoba, ktorá nie je oprávneným orgánom činným v trestnom konaní," povedal Hanzel. Dodal, že trestné stíhanie vo veci úniku utajovaných skutočností sa už začalo a tento prípad sa bude vyšetrovať spolu s ďalšími únikmi.
Stanovisko k prípadu poskytol agentúre SITA aj hovorca ministra vnútra Boris Ažaltovič. Ako vyhlásil, ministerstvo vnútra absolútne vylučuje, že by svedecká výpoveď premiéra unikla z prostredia ministerstva alebo vyšetrovacieho tímu.
Denník SME dnes uverejnil pravdepodobne svedeckú výpoveď premiéra Mikuláša Dzurindu z 18. augusta tohto roku. Podľa denníka práve táto výpoveď odštartovala sériu otrasov na politickej scéne, ktoré vedú až k dnešnej vládnej kríze. SME sa odvoláva na to, že výpoveď získal denník z internetovej stránky. Šéfredaktor denníka Martin Šimečka si uvedomuje dilemu medzi právom na dôvernosť svedeckej výpovede a právom verejnosti na informácie. "Predseda vlády je však v inom postavení než všetci ostatní občania, lebo je na čele výkonnej moci. Jeho výpoveď navyše nijako nesúvisí s jeho súkromným životom, zato sa priamo dotýka života spoločnosti", uvádza SME.