hoto uznesenia k štátnemu rozpočtu predložil Vojtech Tkáč (KNP). "Zdroje, ktoré sa použijú na dôchodkovú reformu, by nemali byť súčasťou deficitu verejných financií," dodal Tkáč. Súčasné kritéria z Maastrichtu totiž podľa jeho slov nevyhovujú transformujúcim sa krajinám.
Tkáč zároveň v tejto súvislosti chce iniciovať stretnutie výborov sociálnych vecí krajín Visegrádskej štvorky a ministrov zodpovedných za sociálne zabezpečenie týchto krajín. Na tomto stretnutí by sa podľa Tkáčovej predstavy mohla získať politická podpora pre ním navrhovanú úpravu maastrichtských kritérií. Takéto stretnutie by sa mohlo podľa Tkáča uskutočniť už v januári.
Kritika financovania samosprávy odznela vo vystúpení poslanca Smeru Miroslava Číža. Návrh rozpočtu podľa neho popiera princíp samosprávnosti a označil ho za dokument, ktorý prestáva byť relevantným. Číž navrhol zvýšiť prostriedky pre obce z dane z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti tak, aby sa použili na pokrytie výdavkov na regionálne školstvo ako aj na tovary a služby. Navrhol aj zmenu prerozdelenia výnosu z cestnej dane obciam a mestám.
Samuel Zubo (KSS) predložený návrh rozpočtu nepokladá za hodnoverný a dokonca podľa neho to nie je ani návrh rozpočtu, ale pokus o vytvorenie niečoho, čím sa bude vláda riadiť. Na adresu kabinetu konštatoval, že vedie štát od desiatich k piatim a všetko zachraňuje rozpredajom torza strategických podnikov.
Po skončení rozpravy ju minister financií Ivan Mikloš charakterizoval ako najvecnejšiu, najkonkrétnejšiu a najkorektnejšiu, akú zažil.